Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Utrzymujący się obrzęk na głowie po urazie


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marzena

Witam!. 5 tygodni temu miałam uraz głowy- wstrząsnienie pnia mózgu, TK nic nie wykazało. Po tym czasie guzy z głowy zniknęły, jednak mniej więcej w okolicy ciemnieniowej (może też w okolicy kości skroniowej, lub nawet na tej kości-trudno jest mi fachowo określić położenie) utrzymuje się nadal obrzęk pod skórą, który przy mocniejszym ucisku boli. Zauważyłam też, że gdy jestem zmęczona lub gdy zdenerwuję się to bardziej go odczuwam. Chciałabym więc zapytać - czy to normalne, że po 5 tygodniach nadal mam ten obrzęk, mimo, że guzy zniknęły? Czy mam powody do niepokoju? - po jakim czasie, tak mniej więcej, ten obrzęk powinien zniknąć? - jesli wymagam konsultacji lekarkiej to kiedy i czy powinnam wówczas udać się do chirurga, czy neurologa? Dodam, że tydzień po urazie głowy miałam kontrolę w poradni neurologicznej, ale miałam wtedy nie tylko obrzęk ale też guzy, których teraz nie ma. Lekarz nie zbadał rękoma mojej głowy ale powiedział, że objawy neurologiczne są w porządku. Pozdrawiam Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Obrzęk może być wynikiem obecności miejscowych wylewów krwi (krwiaczków), które będą stopniowo się wchłaniać. Podczas stresu dochodzi do napięcia mięśni całego ciała, szyi, głowy stąd dochodzi do ucisku poprzez ścięgna i rozcięgna na wynaczynione ogniska krwi. Nie ma powodów do obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×