Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leiomyoma sine malignistionis


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystyna

Witam serdecznie Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku badania anatomopatologicznego *Leiomyoma sine malignistionis*. Jesetm cztery tygodnie po operacji /otwarcie jamy brzusznej pośrodkowe dolne/ i dalej boli mnie podbrzusze, najczęśniej ból zlokalizowany jest w prawym boku promieniuje do środka i w dół do pachwiny. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna

Tak, zmiana została już usunięta. Przepraszam, nie opisałam bardziej szczegółowo zabiegu. Usunięto tylko samą zmianę, która pojawiła się nagle i urosła w ciągu zaledwie trzech miesięcy do rozmiaru 93x56mm. Istniało zagrożenie, że jest to zmiana złośliwa, gdyż mięśniaki nie pojawiają się nagle i nie rosną tak szybko. Miałam nadzieję, że razem z usunięciem tej zmiany znikną również zaparcia i bóle brzucha, które dokuczają mi od kilku miesięcy. Dodam, że z nieznanych przyczyn straciłam na wadze ponad 20 kg, tj. w lutym 2009 ważyłam 80 kg natomiast obecnie ważę 56 kg. Uprzedzając następne pytanie dodam, że mam autoimmunologiczne zapalenie i niedoczynność tarczycy. Mój Lekarz ginekolog zalecił mi ponowną konsultację u specjalisty gastroenterologa. Dlatego piszę że ponowną wizytę, ponieważ w sierpniu 2009 miałam dwa badania tj gastroskopię i kolonoskopię i właściwie żadnych istotnych zmian nie wykazano tylko drobiazgi, a zastosowane leczenie nie przynisło specjalnej ulgi i poprwy samopoczucia. Jedyna nieprawidłowość jaka wynikła podczas wykonywania kolonoskopii to fakt, że nie udało się przeprowadzić badania do końca, Powodem niepowodzenia był *wypętlający się aparat*. Bardzo proszę o podpowiedź co powinnam teraz zrobić. Już naprawdę jestem zmęczona tą sytuacją i brakuje mi sił. Moje wymagania nie są chyba wygórowane, chcę się tylko wypróżniać tak regularnie jak to było jeszcze kilka miesięcy temu i oczywiście chciałabym poznać przyczynę utraty wagi. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×