Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięta torbiel jajnika


Gość Martyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martyna

Witam, mój problem rozpoczął się jakieś 3 miesiące temu, ciemne, silne plamienia przez cały cykl i wypychający od środka ból podbrzusza... do tego stan podgorączkowy utrzymujący się od tamtego czasu...i co dopiero teraz uważam za powiązane mdłości, słabość, zatwardzenia jak i silna biegunka, częste oddawanie moczu, bolesne miesiączki... po tych wszystkich badaniach udałam się na do lekarza pierwszego kontaktu nic nie stwierdził, sama poprosiłam go o USG brzucha i pod koniec grudnia zrobiłam usg, wszystko było ok poza płynem 1,3 cm za trzonem macicy. Pan doktor stwierdził, że może to być pęknięty pęcherzyk (chociaż już to mnie zdziwiło bo to było praktycznie przed samym okresem) ale zalecił wizyte u ginekologa. No i poszłam, co prawda dużo później bo jakies 2 tyg temu do i po opowiedzeniu tych moich dolegliwosci powiedzial ze to moze być płyn od jelit? i taki po prostu moglam miec przebieg cyklu hmmm no i badanie ginekologiczne nic nie wykazało. Tydzień temu stwierdziłam-sprawdze czy coś tam mam i ku mojemu zaskoczeniu płyn powiekszyl sie do 1,7 cm jak to pani doktor opisala jest gdzies pod biegiem lewego jajnika i w tym jajniku mam małe torbielki :/ no i zaleciła mi usg dopochwowe:/ Czy to możliwe, że płyn może być po pękniętej wcześniej innej torbieli??Czy to niebezpieczne? Proszę o pomoc... i czy to coś bardzo pilnego bo wizyte do ginekologa mam zaplanowana dopiero pod koniec marca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj..podobny przypadek spotkał mnie w grudniu...okazalo sie ze pekl mi torbiel na lewym jajniku...straszne ..pojawilo sie krwawienie z czekoladowymi .czasem aż czarnymi jak wegiel skrzepami....do lekarza poszlam dopiero po dwóch tygodniach..okazalo sie ze wdarlo sie zapalenie, prawdopodobnie z tylnej czesci naszego ukladu rozrodczego ...,wiadomo bakterie**chociaz dziwne.. bo dbam o siebie..ALE cóż bralam czopki distreptaze...było dobrze przez miesiąc __a teraz latam znowu do gina bo pojawiły sie okropne bóle w dole odbytu...i ciagle boli po lewej stronie...wiec dopiero teraz robie badania ..posiew moczu ,,antybiogram...__zrob sobie i cytologie też ...to wazne badania...usg dopochwowo mam wporzo___^^ale mimo wszystko coś mi jest ..i pozostaje pytanie czy ten torbiel mimo iż pekł ,nie zostawił jakiejś błony ktura tam siedzi lub nie zaszkodzilo to innym organom wewnętrznym......powodzienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×