Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Joanna

Czy mam nowotwór tarczycy i powinnam poddać się operacji jej usunięcia?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joanna
Moja cytologia - Normotypowe komórki pęcherzykowe tarczycy rozproszone, w grupach i płatach , liczne makrofagi z hemosyderyną, zhemolizowana krew oraz koliod(materiał z bocznych płatów i cieśni).Obraz cytologiczny odpowiada zmianom w stroma nodosa. Co to dla mnie oznacza, czy mam raka tarczycy i powinnam poddać się jej usunięciu , czy podjąć leczenie farmakologiczne. Jak do tej pory mam dwie sprzeczne konsultacje lekarskie za sobą. Endokrynolog mówi : leczyć i obserwować, Chirurg (też endokrynolog) : usunać. Nie wiem co mam robić. Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wynik biopsji oznacza zmianę łagodną wole guzkowe. Nie ma tu absolutnie żadnych cech nowotworu. Myśle, że jak na razie wystarczy obserwacja i leczenie farmakologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewa
miałam taka sama diagnozę i zgodziłam sie na usuniecie tarczycy.to naprawde nic strasznego.a ten wynik to jest rak tarczycy pęcherzykowaty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
Witam, ja mimo pozytywnych wyników biopsji cienkoigłowych (stwierdzono zmiany łagodne), poddałam się całkowitemu usunięciu tarczycy, gdyż takie było zalecenia zarówno endokrynologa i chirurga- onkologa. Miałam dużo szczęścia, gdyż jeden z guzów okazał się rakiem brodawkowatym płata lewego tarczycy. Żaden z wyników uprzednio robionych hormonów tarczycy na to nie wskazywał (TSH, Ft3, Ft4 - wszystkie były w normie). Po zdiagnozowaniu raka tarczycy zostałam poddana leczeniu radiojodem. W styczniu idę ponownie do szpitala, mam nadzieję, że tylko w celach diagnostycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.