Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy mam nowotwór tarczycy i powinnam poddać się operacji jej usunięcia?


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Moja cytologia - Normotypowe komórki pęcherzykowe tarczycy rozproszone, w grupach i płatach , liczne makrofagi z hemosyderyną, zhemolizowana krew oraz koliod(materiał z bocznych płatów i cieśni).Obraz cytologiczny odpowiada zmianom w stroma nodosa. Co to dla mnie oznacza, czy mam raka tarczycy i powinnam poddać się jej usunięciu , czy podjąć leczenie farmakologiczne. Jak do tej pory mam dwie sprzeczne konsultacje lekarskie za sobą. Endokrynolog mówi : leczyć i obserwować, Chirurg (też endokrynolog) : usunać. Nie wiem co mam robić. Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mimo pozytywnych wyników biopsji cienkoigłowych (stwierdzono zmiany łagodne), poddałam się całkowitemu usunięciu tarczycy, gdyż takie było zalecenia zarówno endokrynologa i chirurga- onkologa. Miałam dużo szczęścia, gdyż jeden z guzów okazał się rakiem brodawkowatym płata lewego tarczycy. Żaden z wyników uprzednio robionych hormonów tarczycy na to nie wskazywał (TSH, Ft3, Ft4 - wszystkie były w normie). Po zdiagnozowaniu raka tarczycy zostałam poddana leczeniu radiojodem. W styczniu idę ponownie do szpitala, mam nadzieję, że tylko w celach diagnostycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×