Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lito-płynowe guzki tarczycy


Gość w

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialabym się dowiedzieć co wynika z tego otóż badania. Gruczol tarzycowy- niepowiekszony Wymiary plat prawy- 29mmx22mmx70mm plat lewy - 27mmx18mmx67mm cieśń- 5mm objętośc tarczycy- 36,98 ml (norma 18ml) Granice gruczolu tarczycowego- obrysy gruczolu rowne. Miąższ gruczolu tarczycowego prawidlowej echogenicznosci. W obu platach lito- plynowe i lite/ normoechogeniczne/ guzki. W placie prawym największe lito- plynowe guzki wielkości 20x17x21mm i 25x16x26mm. W placie lewym guzki liczniejsze niz w prawym, w jego dolnym biegunie wzajemnie się modelujące* największe guzki w tym placie wielkosci 23x15mm i 21x11mm Wnioski: Struma nodosa, do dalszej diagnostyki. Co to jest i czy to jest rakotwórcze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie to nie sa grozne zmiany a rak Pani na pewno nie grozi ja tez mam struma nodosa wiec czekam na wizyte aby dowiedziec sie co dalej, to co Pani ma to sa guzki koloidowe łagodne wiec nie ma powodu do obaw nie wiem o co chodzi z ta objetoscia tarczycy ale lekarz na pewno Pani wszystko powie:-) z resztą wszystkiego moze się Pani dowiedziec w internecie jak Pani wpisze konkretne zagadnienie np guzki tarczycy tam powinna Pani zanleżć potrzebne informacje dla Pani spokoju zanim Pani pójdzie do lekarza:-) życzę zdrowia i prosze mi wierzyc lekarzem nie jestem ale juz troche sie na tym znam bo sama na to choruje powodzenia:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×