Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kręgosłupa szyjnego


Gość jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jolanta

Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonane w obrazach T1 i T2- zależnych wykazuje wygładzenie fizjologicznej lordozy, zwężenie przestrzeni międzykręgowych C3-C4 i C4-C5 oraz zaostrzenie krawędzi trzonów. Na poziomie C3-C4 centralno-lewostronna protruzja tarczki międzykręgowej powodująca ucisk worka oponowego, bez ucisku rdzenia szyjnego. Na poziomie C4-C5 centralna protruzja tarczki międzykręgowej powodująca ucisk worka oponowego, bez ucisku rdzenia szyjnego. Na poziomie C5-C6 nieco większa centralna protruzja tarczki międzykręgowej powodująca ucisk worka oponowego, bez istotnego ucisku rdzenia szyjnego. Na poziomie C6-C7 centralno-prawostronna, podwięzadłowa przepuklina jądra miażdżystego powodująca ucisk worka oponowego, bez ucisku rdzenia szyjnego. Rdzeń szyjny o prawidłowej intensywności sygnału we wszystkich obrazach, bez zmian ogniskowych. Na odcinku od poziomu przestrzeni międzykręgowej C3-C4 do C6C7 stenoza kanału kręgowego o wymiarze strzałkowym 6mm w najwęższym miejscu na poziomie C4-C5 i nieprzekraczającym 9mm na pozostałych poziomach. prosze o pomoc do jakiego lekarza mam sie udać i czy mozna mi pomóc zebym pozbyła się bólu mam malutkie dzieci i ciągły strach czy sobie poradze co się może ze mna stać przy takiej chorobie? dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację do neurochirurga. Takie zmiany połączone z silnymi dolegliwościami mogą być wskazaniem do leczenia operacyjnego. Po badaniu neurochirurg zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Takie zmiany mogą doprowadzić nawet to niedowładów kończyn górnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panią ! Ja własnie oczekuje na MR, ale już się boję bo od lat choruję na cały kręgosłup, a na rtg szyjnego mi wszystko na czarno rdzeń kręgowy i widaomo że już coś się dzieje. Ciekawi mnie czy ma Pani zawroty głowy, omdlenia, nieostrość obrazu bo ja np. tak i nie jest to błędnik, okulistycznie tylko od zwyrodnień w odcinku szyjnym. Widżę że u Pani to bardzo powazna sprawa radził bym się oszczedzać tak na 99% bynajmniej z dzwiganiem czego kolwiek i dobrze do snu układać głowę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. nie mam zawrotów głowy mam silne skurcze mięśni karku i ciągły ból kręgosłupa biore tabletki na rozluznienie mięśni i jakoś funkcjonuje ale od ponad 2 miesięcy ból mam ciągle. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam własnie wybieram się na rezonans magnetyczny. jestem przerażona.... lekarz powiedział ze będę leczona operacyjnie. po wypadku na opisie zdjęć rtg wyszło zwężenie kręgów C4C5 kazano mi iść do domu bez niczego tylko asekuracyjnie założyć sobie kołnierz ortopedyczny. po tygodniu lekarz rodzinny absolutnie nie pozwolił mi już go ściągać.chodzę już tak od 1.5 miesiąca.teraz neurolog stwierdził przepuklinę ciągle biorę leki przeciwbólowe .bez nich nie jestem w stanie normalnie funkcjonować.czy jest tu ktoś to przeszedł już taką operacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rezonansie,ponad dwa miesiace na zwolnieniu, i czekam na termin operacji.Mam 2 przepukliny-orzeczenie neurochirurga operacja.Ból przez 2 mce byl niewielki a teraz sie nasilił.Mam nosic opaske 2 godz na dzien. Spie po 3-4 godz w nocy i ból mnie budzi,bede zmuszony brac tabletki.Taka operacje przeszła moja mama wiek 65 lat,a teraz funkcjonuje normalnie i prowadzi samochod.Bede operowany przez tego samego neurichirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Mam przepuklinę na wysokości C3/C4 i oprócz tych znanych objawów drętwienia rąk, bólu ramion itd cz macie gulę w gardle , która utrudnia przełykanie śliny. Dzięki serdeczne za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie c6-c7 szerokopodstawna prawostronna przepuklina krązka międzykręgowego uciska istotnie korzeń rdzeniowy i pośrednio rdzeń kręgowy po tej stronie. Taki wynik MR. Czy to zmiaNY zwyrodnieniowe czy powypadkowe? Ubezpieczyciel odmowil wyplaty oszkodowania po wypadku. Slusznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×