Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozstęp mięśni prostych


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rozstęp mięśni prostych, obecnie na około 1,5 palca. Ćwiczę mięśnie brzucha i rozstęp nieco się zmniejszył (wcześniej było 3 palce), jednak wciąż jest widoczny. Mimo ćwiczeń mam wrażenie, że nie mam *pełnej kontroli* nad mięśniami brzucha. Jeśli przez kilka dni nie ćwiczę (np. na wyjeździe służbowym) i dużo zjem lub mam miesiączkę, to nie jestem w stanie długo utrzymywać brzucha w stanie wciągniętym - wyglądam jak bym była w 6 mies ciąży. Jestem szczupła, mam mały biust i przez to ten brzuch jest bardzo widoczny. Często spotykam się z pytaniami czy jestem w ciąży i np. ustępowaniem miejsca w autobusie. Nie muszę chyba mówić, jak mnie to krępuje. Jestem prawie 4 lata po porodzie. Czy mogę jeszcze liczyć na poprawę wyglądu samymi ćwiczeniami? Czy każdy chirurg będzie w stanie stwierdzić, czy jest to rozstęp? Czy też należy zwrócić się do kogoś, kto się w tym specjalizuje? Pytam, bo pokazywałam ten rozstęp ginekologowi, jednak nie stwierdził rozstępu, a właściwie zignorował moje pytanie. Moim zdaniem rozstęp jest bardzo widoczny, dodatkowo brzuch w czasie skłonu ma kształt *dachowaty*, więc nie wiem, jak można go było nie zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy mogę jeszcze liczyć na poprawę wyglądu samymi ćwiczeniami? - tak trzeba nadal ćwiczyć, można udać się na profesjonalną siłownię, gdzie instruktor wyjaśni jakie należy wykonywać ćwiczenia, żeby wzmocnić mięśnie brzucha Czy każdy chirurg będzie w stanie stwierdzić, czy jest to rozstęp? Czy też należy zwrócić się do kogoś, kto się w tym specjalizuje? - każdy chirurg ogólny wyjaśni Pani czy jest to rozstęp mięśni prostych brzucha czy też może przepuklina w kresie białej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×