Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na nerwie kulszowym


Gość joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 55 lat, od 3 tygodni odczuwam ogromny ból w okolicy lewej nerki, pośladka i biodra po tej samej stronie. Ból rzutuje się na lewą nogę. Teoretycznie podejrzewana jest rwa kulszowa, jednak ortopeda po ostatnim badaniu wyczuł guzek na rwie kulszowej (tak mi przekazał). Nie mam żadnych objawów z wyjątkiem bólu. Proszę powiedzieć czy to może być złośliwe? Czy są jakieś inne dolegliwości lub niezłośliwe guzki, które ten nerw mogą uciskać? Ginekolog niczego podejrzanego nie stwierdził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trudno mi określić bez badania co to może być za guz. Jeśli rzeczywiście guz wyczuwa ortopeda w przebiegu nerwu kulszowego proszę w tej sprawie skonsultować się z neurologiem. Guzy w tym miejscu mogą być łagodne, ale też zdarzają się złośliwe. Możliwe, że będzie konieczne pogłębienie diagnostyki np. USG lub TK. O tym zadecyduje specjalista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Przez ponad 2 lata chodziłam do różnych lekarzy (począwszy od neurologa, ortopedę, neurochirurga) z okropnym bólem nogi, który trwa nadal, zaczynającym się od pośladka po tylną część uda aż do łydki. Miałam robione badania TK, MR kręgosłupa. Wszyscy lekarze mówili, że to dyskopatia w odcinku lędźwiowym i stąd ten ból. Aż pewien lekarz stwierdził, że te bóle nie są od kręgosłupa i poza skoliozą nic tam nie ma. Zalecił MR miednicy i się okazało, że mam guza 4cm na nerwie kulszowym. Mam pytanie: czy może ktos z Państwa miał coś podobnego i się z tym uporał. Być może będzie to czytał lekarz, który się na tym zna. Wiem, że usunięcie tego guza może się wiązać z nieodwracalnymi skutkami w postaci porażenia tego nerwu. Strasznie się tego boję. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×