Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z wypróżnianiem po operacji przetoki okołoodbytniczej


Gość marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 7 miesięcy temu miałam operacje szczeliny odbytu.powstała gdyż miałam zbyt słabo rozwierający się zwieracz. Po operacji wszystko się ustabilizowało jednak powstała przetoka. Zabieg wycięcia przetoki okołodbytniczej miałam 5 dni temu,lekarz powiedział, że była łagodna nie przechodziła przez mięśnie i ładnie sie goi.Problem mam taki że nie moge się wypróżnic, wczoraj zrobiłam lewatywę i się wypróżniłam ale dzisiaj znowu nie mogę, czuję że bardzo mi się chce, stosuję laktulozę, w brzuchu mi boruje a sotelc nie może się przecisnąć ,Mam wrażenie że odbyt się zawęził, że nie chce się rozwierać, jest ciaśniej niż przed operacją na szczelinę. Czy to możliwe że szew od przetoki zacieśnił zwieracz? Co mam robiż, przecież jak tak dalej pójdzie to znów będę miała szczeline. jestem załamana. Z góry dziekuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno dojść do zawężenia szwem po operacji wycięcia przetoki. Mięśnie zwieracze mogą obkurczać się z powodu bólu pooperacyjnego co powoduje utrudnienie w oddawaniu stolca (normalna reakcja zwieraczy odbytu). Proszę spróbować zastosować oprócz laktulozy duże ilości parafiny doustnie (nie stosować lewatyw, aby nie uszkodzić rany pooperacyjnej), a także użyć środków przeciwbólowych oraz rozkurczowych (np. No-Spa). Dieta bogatobłonnikowa. Oczywiście należy zgłosić się na kontrolę do chirurga, który bezpośrednio określi czy wszystko goi się prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×