Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie raka żołądka


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Witam, mój tata ma niedawno stwierdzonego raka żołądka, na szczęście nie ma przezutów, wszystkie wyniki ma bardzo dobre, chciałam sie dowiedziec jakie leczenie jest zalecane, czy najpierw chemioterapia a po kilku operacja usunięcia żołądka, czy te nowotwory lepiej jest od razu operować? Czy konieczna bedzie resejcja całego żołądka jeślim jest on umieszony na tylnej ścianie, czy jest w takim usytuowaniu szansa na częściowa resekcje?prosze jeszcze o rade do jakiego onkologa chirurga w woj śląskim najlepiej zglosic sie z tym problemem, dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejszym sposobem leczenia raka żołądka jest operacyjne usunięcie całego żołądka wraz z guzem. Ewentualnie następowo (o tym musi zadecydować onkolog) można jeszcze zastosować chemioterapię (w zależności od wyniku histopatologicznego). Klinika zajmująca się chirurgią przewodu pokarmowego na Śląsku znajduje się w Katowicach-Ligocie ulica Medyków (prof. P. Lampe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

bardzo dziekuje za odpowiedz, moj ojciec dostaje chemie a operacje doktor planuje po okolo 3 chemioterapiach w odstepach 3 tygodniowych, nie ma zadnych przezutow, wyniki wszystkie w normie, boje sie ze w takiej sytuacji lepiej byloby najpierw operowac a dopiero po operacji ewentualnie dac chemie, czy moje obawy sa uzasadnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×