Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostry, napadowy, wysztywniający ból pleców


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc, o jakiekolwiek pokierowanie - co robić? Mam 30 lat, jestem kobietą. Odczuwam bardzo silne, napadowe, wysztywniające ataki bólu w okolicy pleców, kręgosłupa. Gdy próbuje się ruszyć dostaję ostrego skurczu, przeszywającego bólu, który trwa 30 sekund, puszcza i czuję rozchodzące się ciepło w okolicy kręgosłupa. Nikt nie wie co mi jest. Wzywane jest pogotowie, lekarz daje mi ketonal w zatrzyku i zostawia w domu. Kiedyś wylądowałam w szpitalu, przebadał mnie chirurg, nefrolog, ginekolog, neurolog, miałam badanie moczu i krwi oraz USG jamy brzusznej. Nic nie wykazało. Po kroplówce z ketonalem - do domu w stanie ogólnym dobrym. Miałam tez tomograf komputerowy kręgosłupa - wszystko dobrze. Z bólu nie jestem w stanie wytrzymać, po kilku dniach brania ketonalu przechodzi - aż do następnego razu. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Inną możliwością diagnostyczną jest wykonanie MR. Jednak ze względu na koszt badania, lekarz prowadzący może nie widzieć wskazań do jego zlecenia. Naprawdę trudno jest podać przyczynę dolegliwości. Najlepiej ponownie skonsultować się z neurologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam już u neurologa oraz neurochirurga, żaden nie widzi problemów natury neurologicznej - odnoszę jednak wrażenie, że nie wiedzą co mi jest, a trudno jest im się do tego przyznac. Nie mogę wytrzymac, gdy mam ataki bólu, ostatnio połamałam paznokcie w futrynie (bo złapało mnie i wysztywniło - nie mogłam się ruszyc, po czym puściło i czułam takie dziwne ciepło na plecach. I tak kilka razy, az przyjechało pogotowie i dostałam ketonal w zastrzyku - oczywiście zostawili w domu). Seria napadowego bólu trwała okolo 5 dni (cały czas na ketonalu) i przestało bolec - aż do następnego razu za około rok czasu. Wolałabym znac diagnozę i podjąc leczenie zamiast niwelowac ból lekami. Boje się, że za którymś razem coś mi się stanie - przecież ból jest oznaką, że w organiźmie jest problem. Jeśli ktoś może jeszcze coś doradzic byłabym niezmiernie wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sposobnosci-Hematolog,badanie szpiku oraz plynu rdzeniowo mozgowego lub Rezonans kregoslupa ----CALEGO oraz glowy juz tlumacze borykalam sie z podobnym problemem nawet wysylano mnie do psycholi ...Teraz jestem po kilkunastu operacjach na kregoslupie w roznych miejscach a u kobiety z takimi samymi objawami wyszly guz mozgu----powodzenia nie poddawaj sie walcz ja jak zaczelam chorowac takze bylam w twoim wieku a to jest problem dla lekarzy bo jestes za mloda-WALCZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×