Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Carcinoma planoepitheliale keratodes fundi oris G-1


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z pewnoscia odpowiedz na moje pytanie zostala juz umieszczona na tym serwisie, niestety ciezko mi jest to znalesc. Jestem poczatkujacym uzytkownikiem komputera. Bardzo prosze o pomoc! U mojego taty (lat 56 - palacz - paczka *mocnych* dziennie) jakies 2 tyg. temu wykryto guzek pod szczeka po lewej stronie. Dzis jest wielkosci kurzego jaja. Czasami go pobolewa. Mial pobierany wycinek i dzis dostalismy wynik. Wynik brzmi: carcinoma planoepitheliale keratodes fundi oris G-1 N-8071/3 Lekarz poinformowal, iz bedzie mial naciecie w poprzek szczeki i ze czeka go dlugie leczenie. Bedzie mial wycinany kawalek jezyka. Czy bedzie mogl normalnie funkcjonowac? Mowic oraz jesc? Czy moze obejsc sie bez chemiorerapii? Bardzo prosze o pomoc. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Oznacza to rak płaskonabłonkowy rogowaciejący dna jamy ustnej o niskim zróżnicowaniu histologicznym. Usunięcie części języka zwykle nie powoduje większych zaburzeń w mowie, chory świetnie się adoptuje do nowych warunków. Z jedzeniem też nie powinno być problemów. Co do leczenia to zwykle wykonuje się zabieg operacyjny lub radioterapię ewentualnie chemioterapię. Przy czym przy leczeniu radioterapią przy nawrocie choroby nie można już ponownie jej stosować w tym samym miejscu, także najlepiej jest zacząć od chirurgicznego usunięcia zmiany, a w dalszej kolejności myśleć o radioterapii (zachować ją sobie na później).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×