Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina w bliźnie


Gość Jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

W maju 2009 przeszłam operację usunięcia endometriozy wraz z lewymi przydatkami (w wieku 47 lat). Od razu po operacji brzuch zmienił kształt - ponieważ mam znaczną otyłość ( 100 kg) okolice brzuch biodra pośladki zawsze były obszerne. Teraz duży jest tylko brzuch - od pępka w dól wygląda jak piłka.Czasem przy wstawaniu występuje ostry ból w dole brzucha. Po operacji zalecono mi noszenie pasa. Taki brzuch budził mój niepokój, tłumaczyłam sobie ten stan otyłością. Ginekolog prowadzący uchylił się od odpowiedzi co to jest, lekarz rodzinny również , natomiast inny ginekolog , przy niedawnej kontroli po operacji, podejrzewa przepuklinę w bliźnie, mówi, że w dole brzucha wyczuwa jelita. Co powinnam zrobić? Jak wygląda postępowanie z taką przepukliną ? Czy jest ona niebezpieczna ? Czy można z nią chodzić i dopóki nie ma innych objawów nic nie robić ? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przepuklinę powinien wykluczyć/potwierdzić chirurg, także do niego w następnej kolejności należy się udać z ewentualnym skierowaniem od lekarza rodzinnego. Faktycznie, jeśli lekarz ginekolog wyczuwa jelita, a brzuch ma nieprawidłowy wygląd budzi to podejrzenie przepukliny pooperacyjnej. Sprzyja jej również otyłość, co wiąże się z większym ciśnieniem w jamie brzusznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×