Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak prostaty z przerzutami na kości i płuca i krwawienie dróg pokarmowych


Gość abc

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę żeby moje pytanie było źle odebrane ale ostatnio zastanawiałem się nad tym czy mogłem się zarazić rakiem(jeśli w ogóle jest możliwość zarżenia się nowotworem) Mój dziadek (80 lat) ma raka prostaty z przerzutami na płuca i kości...robię wszystko żeby resztę życia spędził jak najwygodniej i któregoś razu przed wizytą u lekarza przywiozłem mu swoją golarkę żeby się ogolił, całe życie używał brzytwy ale w stanie ogólnego osłabienia stwierdziłem że nie powinien.. ostatnio ja się goliłem tą golarką i traf chciał że się zaciąłem.. wiem że może zabrzmieć to śmiesznie dla osób które tematykę znają dogłębnie ale nie jestem lekarzem więc zwracam się z pytaniem czy mogłem się zarazić? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można się zarazić nowotworem przez golenie się tą samą maszynką, czy inny tego typu *samodzielny* kontakt. Jakiś czas temu był przypadek w Lublinie, że przeszczepiano nerki od dawcy, który miał nowotwór (grasiczaka) i wtedy biorcy także zachorowali na nowotwór (białaczkę). Taki sposób *zarażenia* jest możliwy, przez przeszczepienie narządów. http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5133093.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×