Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Na czym polega zabieg usunięcia przepukliny około pępkowej?


Gość Agnieszka Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka Sz.

Mam 36 lat i dorobiłam się przepukliny około pępkowej jest mała ale chirurg stwierdził że musi być usunięta nie wytłumaczył mi naczym to będzie polegało powiedział tylko że będzie znieczulenie miejscowe co to znaczy ,czy będą mnie kłuć w to miejsce i czy to boli najbardziej zawsze boli znieczulanie proszę miodpowiedzieć Wczoraj byłam u chirurga i stwierdził ,że mam przepuklinę około pępkowom i trzeba ją usunąć ,jest mała .ale ja się biję bo powiedział .że zrobi znieczulenie miejscowe CO TO ZNACZY? czyli będzie mi wbijał igłę w to miejsce żeby znieczulić ?,czy to będzie blokada w kręgosłup .bardzo się boję tych znieczulań proszę o odpowiedż!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekarz może też zastosować znieczulenie miejscowe bo to nie opracja a lekki zabieg, lub to o którym Pani wspomniała, te w kręgosłup nie jest złe, nie boli najgorzej to tylko kwestia ukłucia, a przynajmniej nic nie czuć w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość qwerty30

Witam, jestem tydzień po takim zabiegu. zabieg wykanany był w znieczulenieu miejscowym (szybciej się dochodzi do siebie i formy) owszem trochę czułam, bolało, ale znośnie, trwał ok 40 minut, praktycznie bez krwi, po czym wstałam o własnych siłach i po 10 minutach pojechałam do domu. Cięcie wykonane zaraz pod pępkiem na długości 2-2,5 cm. To naprawdę mało inwazyjny zabieg i goi sie błyskawicznie. Porównując z usunięciem wyrostka robaczkowego i cesarskim cięciem to naprawdę nie ma się czego obawiać i odkładac tego na potem.. Po tygodniu już naprawdę się jest *dobrze na chodzie*. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×