Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na palcu pod skórą


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Wydaje mi się że od kilku dni, w sumię wczoraj wieczorem zauważyłem malutki guzek na palcu wskazującym na dole palca w okolicach stawu wyraźnie przy dotykaniu palca czuję że jest tam malutka gulka , która ogólnie nie boli ale przy mocnym dotnieciu czuję ból, nie przeszkadza mi to w codziennej pracy nie odczuwam nic, ale boję się że to może być coś groźnego, że może być po jakimś czasie dużo większy i sprawiać mi ból, nigdy wcześniej nie miałem podobnej sytuacji, dodam że czasami * strzelam * palcami czy to może być związane z tym ? , co to jest ? co to może być ? co z tym zrobić i jak to leczyć. ? Pozdrawiam 21 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Mam dokładnie to samo też bym chciała dowiedzieć się co to jest. Pielęgniarka powiedziała ze to jedno ze ściegeń sie zerwało i zwinęło na dole ale nie wiem czy to trafiona diagnoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mi zeszło to samo, nic nie robiłem - nie byłem u lekaża. Najprawdopodobniej coś ze ścięgnem bo dzień przed tym nosiłem ciężkie żeczy i dużo się opierało na palcach. :) ale jest ok ! . już mi lepiej hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo, czynnik reumatoidalny jest ok, ob i morfologia tez. Wiec to nie reumatoidalne zapalenie stawow. Odwiedzilam dermatologa i tez nic, reumatolog dal antybiotyk i leki przeciw zapalne ale ich nie biore bo dopiero co inne skonczylam, wiec szkoda zoladka. Ja juz mam 4 takie guzki i przy mocniejszym dotyku boli wiec nie ma mowy o ciezkim noszeniu czegokolwiek. Odwiedze pewnie jeszcze chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten guzek pojawiający się i znikający to najprawdopodobniej Ganglion niegroźna torbiel Galaretowata. Z czasem może się powiększyć i uciskać pobliskie nerwy, najlepiej udać się do lekarza i zrobić USG tej narośli w nie których przypadkach nie obędzie się bez usunięcia chirurgicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam to samo. Guzek na palcu wskazującym lewej ręki, bardzo mnie boli. Na prawej ręce zrobiła mi sie też kulka na dłoni. Boje sie ze to coś groźnego. Czy ktos cos wie z czego to jest jak to usunąć pomóżcie. PLEAS&#128522*&#128522*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ałamójpalec

Objawy podane w temacie, moim zdaniem, wskazują na ganglion. Miałam identyczne, dokładnie w tym samym miejscu. Na RTG nie było widać nic niepokojącego, a kiedy poszłam na wizytę do chirurga stwierdził od razu, że to ganglion i usunął mi go, że tak powiem, od reki *) więc raczej nie ma się czym przejmować, bo w większości wypadków jest to niegroźny łagodny nowotwór, który znika zaraz po usunięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma nic wspólnego z rzs ani innymi reumatoidalnymi - nie jest to nic poważnego. Lekarka kazała masować i faktycznie po jakimś czasie zniknęło. Teraz wyczułam u "podnóża" innego palca i też zaczęłam masować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😣Witam od kilku miesięcy mam taką ruchomą gulkę twardą na samym dole środkowego palca i jak ruszam palcem to lekko pstryka. Co to może być? I jak to wogóle wyleczyć czy to jest operacyjne czy masować ? Prosze odpowiedzcie mi 😞 To mam u prawej ręki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy lezalam na oddziale w szpitalu reumatoloigcznym moja sasiadka tez miala taki guzek i lekarz jej robil zastrzyki sterydowe. wiem ze sa sytuacje gdzie trzeba po te sterydy siegnac ale czesto jest tak ze one wcale nie pomagaja i zaraz wraca to samo... ja po swoich przybojach z nadgarstkiem polece ci tego ktory w koncu sie mna zajal jak czlowiek - nazya sie doktor Dawid Mrozik z Gdańska i zajmuje sie tylko i wylecznie ręką, takze naprawde zna sie na rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×