Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość tesia

Posiew moczu po operacji usunięcia macicy z przydatkami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tesia
Jestem po operacji usunięcia macicy z przydatkami ( byłam cewnikowana ) 6 tygodni temu. Od dwóch tygodni zauważyłam powiększone węzły chłonne w prawej pachwinie i bolał mnie pęcherz. Badanie moczu wykazało leukocyty w polu widzenia a posiew dodatni staphylococcus epidermidis. MS- metycylinpwarażliwy, wrażliwy na kloksacylinę, penicyliny z inhibitorem betalaktamazy,cefalosporyny I,II i IV generacji. 10/4 - 10/5 drobnoustrojów w 1 ml. Lekowrażliwość gentamycyna ( S ), ciprofloksacyna ( R ), TRIMEToPRIM SULFAMETOKSAZOL ( R ), oksacylina ( S ). Oczekuję na wizytę u urologa za 5 dni, bardzo się denerwuję i może powinnam coś brać profilaktycznie do tego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość magda
ja bym brała tylko prouro, podmywała się naparem ziołowym i czekała na antybiotyki, które lekarz przepisze. pamiętaj o probiotykach osłonowo w czasie i po kuracji. zdrowia życzę!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zo
Prosze, napisz, co Ci lekarz przepisal i czy skutkuje, dobrze? W posiewie moczu wyszedl mi Staphylococcus i nie wiem, jakie lek bylby najlepszy, podobno Cipronex jest dobry na pecherz, ale nie wiem konkretnie jak na ta bakterie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.