Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pulsacyjne bóle kolan


Gość Roksana

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem młodą osobą, od kilkunastu lat intensywnie tańczę. Od dość długiego czasu odczuwam silny, pulsacyjny ból w kolanach (raz jednym, raz drugim). Ból pojawia się głównie w nocy, jak wspomniałam ma charakter pulsacyjny. Ból odczuwalny jest najbardziej z zewnętrznej strony kolana, w miejscu, gdzie nie ma kości (ta miękka część); zdarza się, że promieniuje on wgłąb kolana bądź na piszczel. Jednej nocy boli mnie prawe innej lewe. Wcześniej tłumaczyłam sobie ból jako wzrostowy, później gdy okres wzrostu minął tłumaczyłam przeciążeniem po zajęciach (ćwiczyłam taniec klasyczny,a jak wiadomo dość silnie obciąża stawy), ale od niedawna mam do czynienia ze znacznie lżejszym tańcem, a bóle nie mijają ani nie tracą na sile. Dodam, że niekiedy odczuwam jakby powietrze zbierało się w moim kolanie - takie dziwne uczucie wypełnienia, które mija. Kolana jak i biodra(jedno mam skontuzjowane) strzelają przy chodzeniu siadaniu - inne stawy też. Zauważyłam, że ból kolan najczęściej pojawia się w dniach (nocach), których nie poprzedzał wysiłek ruchowy. Najczęstszą *receptą* lekarzy u których zasięgałam porad mówili, żebym przestała tańczyć, bo można skończyć na wózku, ale gdyby tak miało być to już dawno bym na nim jeździła, bo regularne bóle odczuwam od minimum 5 lat. Czy rzeczywiście jest to związane z tańcem czy może to coś w stylu chorych stawów, coś reumatycznego? Dodam może, że czasami odczuwam konieczność *strzelenia* sobie palcami u rąk, niekiedy odczuwam ból stawu w kciuku i czasem drętwieje mi mały palec lewej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście jest to związane z tańcem czy może to coś w stylu chorych stawów, coś reumatycznego? - trzeba by dokładnie ocenić stan stawów kolanowych (np. wykonać RTG lub nawet rezonans magnetyczny), najlepiej w tej sprawie skonsultować się z ortopedą, który po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania, bez dokładnej oceny morfologicznej tych stawów trudno wysnuwać jakiekolwiek wnioski, chorobę reumatyczną czy też dnę można wykluczyć badaniami laboratoryjnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×