Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chudnięcie po operacji guza nadnercza


Gość Meduza

Rekomendowane odpowiedzi

Doktorze, 1.12.09 miałam usunięty guz ,czynny hormonalnie nadnercza. Dzięki temu chudnę -do dnia dzisiejszego czyli 16.02.2010 pozbyłam się 12kg. Bardzo mnie to cieszy, jednak jednocześnie mam problemy ze skórą która wiotczeje i jest cienka jak bibułka np. pod ramieniem .Co mam z tym zrobić? Czy wcierać w ciało jakąś oliwkę lub balsam i połączyć z pływaniem? To wystarczy? Mam jeszcze jedno pytanie. Od jakiegoś czasu jest mi słabo i bolą mnie kości i stawy. Wiem, że po Zespole Cushinga tak może być. Sód i potas mam w normie. Jak długo to może trwać? Pozdrawiam Pana serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, takie objawy są typowe w czasie szybkiego obniżania masy ciała. Skóra wiotczeje ponieważ tłuszcz z tkanki podskórnej zanika. Jedynie rozwijanie mięśni szkieletowych czyli ćwiczenia oraz masaże mogą w jakiś sposób ograniczyć ten proces. Bóle kostno-stawowe powoli powinny ustępować jeśli prawidłowe będą stężania jonów we krwi. Okres regeneracji organizmu może trwać miesiącami (nawet około roku). Proszę systematycznie udawać się na kontrolę do endokrynologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy guz hormonalnie czynny zwiazany jest tylko z zespolem Cushinga? Mam podwyzszony DHES, ktory nin stop sobie rosnie. Do objaw zew,. nalezy nadmierne owlosienie i wypadajace wlosy z glowy. W przyszlym tyg mam miec tomografie i okaze sie co i jak. Chcialabym tylko wiedziec czy przy guzach nadnerczy hormonalnie czynnych mozna byc szczuplym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×