Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i czarna noga po operacji żylaków kończyny dolnej


Gość adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , potrzebuję pomocy. Moja mama miała operację żylaków konczyny dolnej prawej , w tej chwili jest 10 dni po operacji . Niestety mieszkam w innej miejscowości niż rodzice i mam problem żeby porozmawiać z lekarzem operującym. W dodatku mama nie chce mi zdradzić nazwiska ani kontaktu tego lekarza (nie wiedzieć czemu) . Na nodze nie może stanąć, była do kontroli, powiedziała ,że ja bardzo boli , na srodkach p.bólowych non stop., tylko się usmiechał . Po zdjęciu opatrunków mina mu jednak zrzedła, noga jest cała czarna. Powiedział tylko , ze jest gorzej niż powinno być , ale kazał zglosić się do kontroli dopiero 8 marca , czyli za 3 tygodnie i stwierdził ,że na pewno będzie lepiej. Wydaje mi się , że coś jest nie tak. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zasinienie kończyny po zabiegu jest typowe. Nie mogę określić czy wszystko jest w porządku bez badania. Skoro chirurg zadecydował o wizycie dopiero w marcu świadczy to o tym, że jednak kończyna goi się prawidłowo tylko powoli. W czasie zabiegu w czasie usuwania żył bardzo często dochodzi do rozległych wylewów krwi do tkanki podskórnej co wywołuje olbrzymie krwiaki gojące się w przeciągu 2-3 tygodni. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i na pewno powoli krwiaki będą się wchłaniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×