Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Magda

Torbiele oponowe kręgosłupa piersiowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda
Miałam wykonany rezonas kręgosłupa piersiowego, który uwidocznił: owalne płynowe zmiany ,wypełniające otwory międzykręgowego i przechodzące do światła klatki piersiwej, układając się przykręgosłupowo wzdłóż osi żeber na wysokości Th 6, Th 7, Th 8 po obu stronach, które nie ulegają wzmocnieniu kontrastowemu ( niewielkim wzmocnieniu ulega otoczka torbieli).Obraz RM odpowiada obecności torbieli oponowych ciągnące się w stronę klatki piersiowej( wymiary 9x5mm, 13x6 mm, 17x8 mm, 18x10mm).Z racji na lokalizację mogą uciskać na nerwy międzyżebrowe. Proszę Pana Doktora o opinię na temat MR.Za odp z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
Skąd i z czego biorą się takie torbiele oraz co należy z nimi robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AAAAAA
Madziu, ja mam takie torbiele dwie na wysokości Th4 w środpiersiu tylnym w okolicy okolokegośłupowej i bardzo się martwię:(ponoć tez dobrze widac płyn w środku....mam zalecnie zrobienia badania z kontrastem........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dariusz
mam dwa torbiele pszy kręgosłupie lek mi powiedział ze to rak nie zlosliwy więcej wiedzy potszebuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.