Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Bartek 24 lata

Guzek odbytu lub hemoroidy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartek 24 lata
Witam Zgodnie z opisem zamieszczonym na stronach internetowych *zdiagnozowałem* u siebie guzek odbytu. Wykształcił się on bardzo szybko ( w przeciągu trzech dni ) , nie boli, na początku swędział ale zastosowalem masc na hemoroidy i przestał. Teraz swędzi tylko przy otarciach. Jest on wielkości mniej więcej paznokcia kciuka. Problem polega na tym, że jestem marynarzem i obecnie jestem na statku. Kontrakt kończy mi się za dwa miesiące i nie wiem czy mogę czekać z leczeniem tak dlugo. Nie miałem żadnych przygodnych stosunków seksualnych :) , dwa razy troche przemarzlem, siedzialem tez raz na zimnym, po alkocholu wydawało mi sie ze sie pogarsza. Zgodnie z zaleceniami na stronach internetowych zacząłem sie teraz zdrowo odzywiac - duzo warzyw, owoców i ciemny chleb. Proszę o radę czy mogę czekać z leczeniem dwa miesiące, nie chciałbym rezygnować z kontraktu ale jeżeli trzeba to trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Jeśli ma Pan tylko z objawów świąd to raczej można swobodnie poczekać z leczeniem nawet przez dwa miesiące. Proszę dbać o higienę tej okolicy (nie przeziębiać, myć i dokładnie osuszać tą okolicę). Stolce powinny być luźne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość INES
Dzień dobry... Mam pytanie... przy odbycie mam guzki (hemoroidy) wielkości rodzynka - wystają one... Nie wiem co mogłoby mi pomóc - bym mogła kupić w aptece coś dobrego bez recepty... lub jakieś domowe sposoby... W następnym tygodniu mam wizytę u ginekologa i nie wiem czy w tej sprawie to ginekolog się zajmuje - czy wspomnieć coś na ten temat... hmm - czy od hemoroidów jest inny specjalista. Do kogo mam się zwrócić w tej sprawie? Bardzo proszę o pomoc - z góry ślicznie dziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcin
Od hemoroidów (u chorób odbytu) jest proktolog. Ginekolog się tym nie zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jarek
ja miałem podobne objawy zastosowałem przymoczki z borasolu i cudowne ozdrowienie w ciągu 1 dnia borasol w aptece kosztuje parę złotych i jest bez recepty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.