Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dwuboczna przepuklina C5-C6, operować?


Gość Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 42 lata, pracuję przy komputerze. Troszeczkę uprawiam sport (pływanie, narty). Ze względu na przedłużające się bóle, pod koniec zeszłego roku postanowiłem zrobić sobie badania. No i po badaniu MR mam wskazanie na operację. Oto ich opis: Badanie wykonane w sekw. TSE i TFE w czasie T1 i T2 zależnm oraz T1 po dożylnym podaniu kontrastu. Trzony kręgów szyjnych mają odpowienią wysokość i sygnał. Na wyskości spłaszczonego k.m.C5-C6 dwuboczna przepuklina tarczki m-kręgowej wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawach unkovertebralnych wywołuje ucisk worka oponowego, obu korzeni nerwowych w kanale kręgowym oraz lewego korzenia w zwężonym otworze m-kręgowym. Spłaszczony jest również krążek C6-C7. Na jego poziomie widoczna jest tylna przepuklina, która ze zmianami w stawach u-v uciska worek oponowy i delikatnie modeluje korzenie nerwowe w kanale kręgowym. Pozostałe zobrazowane przestrzenie m-kręgowe w normie. Rdzeń kręgowy w badanym obszarze bez zmian ogniskowych. Opis RTG: dyskopatia C5-6-7 i zmiany wytwórcze w trzonach kręgów Załączam link do kilku zrzutów ekranu z badania MR. http://www.grabol_rg.republika.pl/ Chciałbym utwierdzenia czy operacja jest konieczna i czy można poczekać np. do września. Mam być operowany w szpitalu w Pile, czy może myśleć o innym mieście (Poznań, Bydgoszcz). Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakwalifikował Pana do zabiegu neurochirurg to radziłbym poddać się temu zabiegowi. Zmiany w NMR są znaczące, gdyż powodują ucisk na korzenie nerwowe wychodzące z odcinka szyjnego kręgosłupa. Jeśli nie ma Pan nasilonych dolegliwości z tego powodu można z zabiegiem myślę nawet poczekać do września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja mam na imie beata mam 22 lata i mam dzo i centralno dwuboczna przepuchline krazka m kregowego l3-l4 l4-l5-l5-s1 z cechami ucisku worka oponowego i konfliktu tarczowo-korzeniowego wewnatrzkanalowo:)mam skierowania na reh i operacje min 3 tak lekarz powiedzial ale wrazie grozi mi kalectwo wiec sie niezgadzam a boleci sa niesamowite udaje i na dodatek pracuje pozdrawiam 3maj sie *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×