Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pierwsze objawy przepukliny


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wszystko zaczęło się w listopadzie 2009r.Zacząłem ponownie chodzić na siłownie po dosyć długiej przerwie(ok1,5 roku).Wszystko przebiegało po mojej myśli: sumienna praca i chodzenie zaczęły przynosić widoczne efekty.Któregoś dnia poczułem, że dawna predyspozycja wróciła i zwiększyłem poziom-zacząłem ćwiczyć większymi ciężarami.Udało mi się, wykonałem wszystko to co sobie zamierzyłem. Jednak po ok 2 tyg. odezwała się dziwna kontuzja mięśnia w lewym przedramieniu,ból był okropny i przemieszczał się w górę-w stronę obojczyka,aż wreszcie *utknął* w wystającej kostce, którą mam na obojczyku(dziwna budowa ciała).Zaprzestałem chodzenia na siłownie i wszelkich ćwiczeń w domu.Ból był tak okropny,że nie mogłem założyć torby na plecy,czy kurtki.Pod koniec lutego ból ustąpił-tak mi się wydawało.Wreszcie mogłem spokojnie spać.Kilka dni temu doczekałem się wizyty u ortopedy,ale bólu nie czułem,wiec oznajmił mi to na co liczyłem-Nic Panu nie dolega,ucieszyłem się. Jednak wieczorem, zauważyłem jakiś dziwny ślad koło pępka.Kiedy patrzę się w lustro,widać to jak zadrapanie lub jakbym miał jakąś nitkę wszytą.Jest to cienka kreska,dosyć czerwona i jest ona po lewej stronie ,ułożona w poprzek w stosunku do pępka.Czy to może być skutkiem przeciążenia,dodam że w listopadzie skupiłem się na treningu brzucha tzn.nie opuszczałem ćwiczeń na brzuch i robiłem 2 rodzaje: na ławeczce oraz podnoszenie wyprostowanych nóg.Widziałem taką kreskę już wtedy po treningach,ale znikała ona zaraz i myślałem, że jest to normalne, spowodowane wysiłkiem. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Być może to zwykłe rozstępy skóry brzucha. Jeśli nie występuje ból, a podczas kaszlu nie pojawia się jakby guz w tej okolicy to nie jest to raczej przepuklina. Jednak przepuklinę powinien wykluczać/rozpoznawać chirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×