Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardnienie i kurczenie prącia w spoczynku


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba, obawiam się, że naszych przypadków nie można porównywać. Po pierwsze używałeś maść, po drugie lekki uraz. Nie twierdzę, że jest to bezpośrednia przyczyna Twoich problemów, ale są to czynniki, które nie można pomijać. To co mogę Ci doradzić to wykonanie usg dopplera penisa. Podzwoń po gabinetach wykonujących badanie przepływu krwi tą metodą. Natomiast większość z nas ma tutaj objawy (które również i Ty masz), które na pewno nie można powiązać z żadną maścią ani urazem. Przeczytałem, że pomocna może być witamina E a dodatkowo taką terapię zapisał mi mój urolog. Muszę przyznać, że widzę nieznaczne (podkreślam *nieznaczne*) poprawę. Zachęcam wszystkich do pisania ponieważ jest to tak szczególny, dziwny przypadek naszych dolegliwości, że jedną z najważniejszych rzeczy jest uświadomienie sobie, że mimo iż jest to dziwna przypadłość - to dotyka nie tylko mnie samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam podobne objawy, które kiedyś opisałem na tym portalu i nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Mój przypadek zaczął się od tego, że po masturbacji mój penis skurczył się, stwardniał i spuchł jakby zgromadziła się pod nim woda bądź jakby skóra na prąciu powiększyła się. Nie odczuwałem wtedy bólu ale mega dyskomfort czułem jakby cały się schował do podbrzusza i był sparaliżowany, następnego dnia opuchlizna zeszła ale od tamtej pory mam problemy z penisem jak wyżej opisane czyli z jego *konsystencją* i czuje, że jest ciągle podkurczony i twardawy, tak jakby mini erekcja w czasie zwisu. Jakby był jakiś problem z dopływem/odpływem krwi. Czuje jakby nie był do końca mój. Byłem u kilku urologów nikt nic nie twierdził niby wszystko w normie.... ale tak nie jest i tak się nie czuje. Badałem się na choroby weneryczne i byłem u dermatologa wszystko OK. Po jakimś czasie zauważyłem lekkie skrzywienie w lewą stronę w czasie wzwodu. Nie miałem nigdy czegoś takiego wcześniej. Nikt nie potrafi mi pomóc, nie mam fachowej opieki medycznej każdy umywa ręce.... robi się to bardzo uciążliwe jak również psychicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam patryk czy uporales sie z ta dolegliwoscia mam ten sam problem nie mialem zadnego urazu tylko tez czasami piecze mnie cewka podczas kazdego wysilku chodzenia penis twardnieje czy ktos sie z tym uporal??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo tylko, ze zaczelo sie od wyciskania *pryszcza* na drugi dzien zrobil sie bąbel z tego, smarowalem Amolem, pekl wyleciala substancja, po wszystkim zrobil sie strupek.. od tego czasu na wieczor poczulem jak czlonek stwardnial, skurczyl sie jakby chcial schowac do brzucha, owe zachowanie czlonka powtarza sie kilka razy dziennie. Ze wzgeldu ze mam 15 lat wstydze sie isc do lekarza z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariuszzz

witam, mam bardzo podobne objawy. prawie z dnia na dzien zauwazylem zmiany w ksztalcie swojego penisa (zrobil sie wezszy przy samym koncu) i lekkie skrzywienie w prawa strone. wszystko dziala jak nalezy, chociaz widze ze zmniejszyla mi sie ochota na seks i od jakiegos czasu nie mam porannych erekcji. lekarze takze nie wiedza co to moze byc. czy komus udalo sie zdiagnozowac swoje objawy? bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo, stało się to z dnia na dzień, wcześniej było ok, następnego dnia członek w czasie spoczynku twardy i skurczony a podczas wzwodu opuchniete ciała jamiste i tak jak by nie do konca ukrwiona żołądź, czasami czuje pieczenie przy ujsciu cewki moczowej. Czy ktoś z was poradził sobie z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konkretniyee

witam was mam podobne objawy do waszych. . bylem u kilku lekarzy ktorzy nie byli w stanie mi pomoc i zaczalem robic na wlasna reke badania krwi okazalo sie ze mam borelioze i do tego test ana1 wyszedl mi pozytywny aktualnie mam zamiar robic wiecej badan na hpv koinfekcje borliozy (czyli inne bakterie) i nawet tomografie miednicy i pracia . Poczatkowo myslalem ze problem powstal w wyniku urazu akutualnie bardziej sklonny jestme siadzic ze ta przypadlosc jest efektem infekcji badz innej choroby (tarczyca itp) Ludzie piszcie jakie czy macie jakies inne objawy np bole stawow i czy jest mozliwe ze zaraziliscie sie tego podczas seksu albo na basenie . Robcie konkretne badania krwi. Lekarze to strata pienidzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ok. 2 lata temu włożyłem sobie przedmiot obcy do cewki moczowej (urethal sounding, używałem jeszcze pierścienia ale problemy zaczęły się po urethal sounding) i od tamtej pory wydaje mi się że struktura mojego penisa się zmieniła, najbardziej wyczuwalne podczas 'pół erekcji' gdy penis jest lekko napełniony krwią - w środku na całą długość wyczuwalna jest twarda tkanka, w ogóle nie elastyczna podłużna (w strukturze przypomina mięśniową), zmniejszone czucie penisa, podczas erekcji przy mocnym nacisku kłucie (czasami mimowolne), miękki żołądź podczas erekcji, brak czucia przepływu moczu podczas sikania, często jakby 'napięcie' penisa przy dotyku i erekcji itp. Zrobiłem posiew moczu, ogólne badanie moczu leczyłem się na zapalenie dróg moczowych, zapalenie żołędzia ale nic nie pomaga. Urolog nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Czy to jakieś zwłóknienie tkanki penisa albo choroba peyroniego ? Czy jeżeli zaszły w tkance jakieś zmiany to na USG penisa będą widoczne ?  Mam 19 lat jeżeli to ma znaczenie całe życie stawał na dotyk  i 'płonął' podczas erekcji a teraz czuje że coś jest nie tak i stymulacja nie jest już przyjemna 😞 Mam 18 lat jeżeli to ma znaczenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ok. 2 lata temu włożyłem sobie przedmiot obcy do cewki moczowej (urethal sounding, używałem jeszcze pierścienia ale problemy zaczęły się po urethal sounding) i od tamtej pory wydaje mi się że struktura mojego penisa się zmieniła, najbardziej wyczuwalne podczas 'pół erekcji' gdy penis jest lekko napełniony krwią - w środku na całą długość wyczuwalna jest twarda tkanka, w ogóle nie elastyczna podłużna (w strukturze przypomina mięśniową), zmniejszone czucie penisa, podczas erekcji przy mocnym nacisku kłucie (czasami mimowolne), miękki żołądź podczas erekcji, brak czucia przepływu moczu podczas sikania, często jakby 'napięcie' penisa przy dotyku i erekcji itp. Zrobiłem posiew moczu, ogólne badanie moczu leczyłem się na zapalenie dróg moczowych, zapalenie żołędzia ale nic nie pomaga. Urolog nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Czy to jakieś zwłóknienie tkanki penisa albo choroba peyroniego ? Czy jeżeli zaszły w tkance jakieś zmiany to na USG penisa będą widoczne ?  Całe życie stawał na dotyk  i 'płonął' podczas erekcji a teraz czuje że coś jest nie tak i stymulacja nie jest już przyjemna 😞 Mam 18 lat jeżeli to ma znaczenie. Pozdrawiam

Edytowane przez XAXax1
2 razy to samo zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×