Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Adam K Wrocław

Obraz USG w odniesieniu do pęcherzyka żółciowego bez objawów jest diagnoza do usunięcia pęcherzyka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam Kozioł Wrocław
Witam serdecznie. --------------------- Liczne odpowiedzi na forum echirurgia nie dają mi odpowiedzi na moje pytanie, a mianowicie: kolejne USG w pozycji Pecherzyk żółciowy formułują nastepujący opis.: *Pęcherzyk żółciowy zagięty cienkościenny, bez cech kamicy z licznymi hyperechogennymi ogniskami wielkości 5-6 mm złączonymi ze ścianką pęcherzyka - polipy, drogi żółciowe nieposzerzone* lub *Pecherzyk żółciowy zagiety z obecnością poj. drobnych 5-6 mm hyperechogennych ognisk - złączonych ze ścianą pęcherzyka żółciowego - polipy. Poza tym układ żółciowy jest prawidłowy.* Podobno to sformułowanie*złaczonych ze ścianką pęcherzyka* i *polipy* przesądza o konieczności operacyjnego leczenia, bo jest zagrożenie rakiem wątroby. Mam 60 lat, mężczyzna, żadnych dolegliwości , chyba że refluks nocny po spozytej kolacji jest objawem związanym z pęcherzykiem - i taki opis powtarza się od 3 lat Pozdrawiam Adam Kozioł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zalecałbym jedanak usunięcie tego pęcherzyka. Jest podejrzenie licznych polipów oraz pęcherzyk żółciowy zagięty. Liczne polipy mogą przekształcić się w raka pecherzyka żółciowego tym bardziej, że płeć męska do tego predysponuje. Objawy jakie Pan opisuje także mogą być związane z patologią pęcherzyka żółciowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Justyna
Mój opis z USG Jest następujący Wątroba Trzustka drogi żółciowe pola nadnercze,śledziona,aorta brzuszna zmian nie wykazują Pęcherzyk żółciowy cięnko ścienny z licznymi drobnymi śr.ok.2mm złogami Nerki prawidłowej wielkości kształt i położenie bez zastoju moczu.Pęcherzyk moczowy gładko ścienny.Proszę o od powiedz czy to coś złego z moim pęcherzykiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
W pęcherzyku żółciowym stwierdzono liczne drobne złogi czyli kamienie. Jeśli ten stan związany jest z okresowymi dolegliwościami bólowymi ze strony jamy brzusznej to wymaga to leczenia operacyjnego czyli usunięcia pęcherzyka żółciowego wraz ze złogami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tomasz
Witam, Uprzejmie proszę o kilka słów na temat takiego wyniku USG (części): W obrębie całego pęcherzyka uwidoczniono 7 echododatnich przyściennych zmian, wpuklających w światło największa o śr do 0,8cm - poly. Ściany pęcherzyka prawidłowe, echoujemny, prawidłowa grubość. Interesuje mnie czy można po tym opisie wywnioskować czy polipy śa cholesterolowe czy gruczolaki? co oznacza zmiany echododatnie - czy to nie złogi są echododatnie. bardzo dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.