Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzy na czole


Gość Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :-) Jak byłem w podstawówce nabiłem sobie dwa razy na czole guza. Nie przejmowałem się tym. Jednak teraz mam 25 lat zaczyna mi to przeszkadzać, bo wyglądam jakbym był rogaczem (może aż tak strasznie nie jest, ale na zdjęciach czy pod mocnym światłem tak wyglądam). Domyślam się, że jest to pewnie narośl pozostałość po tamtych dwóch wypadkach. Jednak czy da się to jakoś wygładzić ażeby nie było widoczne i ile taki zabieg może kosztować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Borykam się z tym samym problem. Mam 18 lat, w wieku coś koło 11 lat nabiłem sobie guza na końcu brwi tuż nad nosem. Dwoje chirurgów robiło mi Zdjęcie rentgenowskie lecz na nim nic nie było. W miejscu guza była pustka, normalnie kość czaszki była widoczna a guz nie. Chirurdzy za każdym razem twierdzili że to już taką mam *urodę* i nie szło im przetłumaczyć, że tego kiedyś nie miałem. Więc jest jakaś możliwość pozbycia się tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Optymistkaa :)

Witam, ja też nabiłam sobie guza na głowie(w lewym rogu) w wieku ośmiu lat teraz mam trzynaście:/ Od razu z mamą jeździłam na tomografy i do specjalistów:() Wszyscy mówili, że chcą mnie operować natychmiast, lecz razem z mamą nie byłyśmy przekonane... W końcu poszłyśmy do naprawdę dobrego specjalisty i on powiedział, że operacje da się zrobić, ale dopiero, gdy przestane rosnąć bo będzie blizna i będzie rosła razem ze mną:/ Dla mnie to nie problem, bo mam grzywkę, a teraz troszkę zmalał i prawie go nie widać, ale operację bd miała bo on nigdy nie zniknie:( Ten ekspert jeszcze mi powiedział, że każdy guz jest do operacji, ale są wyjątki mój do tych wyjątków się nie zalicza:)) uff Życzę wszystkim takiego miłego zakończenia jak moje, nie ma co się przejmować zawsze jest jakieś rozwiązanie. Nie mogę zdradzić imienia i nazwiska doktora, lecz mogę powiedzieć że trzeba pojechać do jakiegoś swojego innego specjalisty i na pewno coś wam poradzi.. Nie zgadzajcie się na wszystko bo to morze okazać się później katastrofą:(( A i ten zabieg kosztuje 5 tys. złotych już sobie uzbierałam, ŻYCZĘ WSZYSTKIM POWROTU DO ZDrOWIA.. :) Mam nadzieję, że pomogłam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zagubiony

Witam. Ja mam 23 lata i jestem w takiej samej sytuacji. Gdy byłem w podstawówce nabiłem sobie guza z pomocą *kolegi* guz niby ładnie zszedł ale taki ślad małego guzka, siniaka pozostał i jest twardy. Wyglądam jak rogacz czasem. Co zrobić? Do jakiego specjalisty się zgłosić? Chirurga plastycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podstawówce nabyłam sobie guza po lewej stronie czoła i oczywiście odrazu pojechałam do szpitala i tak trafiłam do chirurga co twierdził że po kilku dniach mi zniknie i nawet nie dał skierowania na tomograf no dobra zejdzie minął rok i nieschodzi poszłam z mamo do innego lekarza i nie stwierdzi że to już nie zejdzie że może Jagbym odrazu trafiła do innego lekarza to prawdopodobnie można by było coś z tym zrobić a teraz raczej nic nie Się zrobić i jakoś ten guz mi mega nie przeszkadzał. Teraz jestem w liceum i uprawiam sport i momentalnie trochę się zmecze guz jest momentalnie czerwony i najgorsze D pytania co mi się stało co to jest itp i nie wiem czy mozna zrobić operację czy coś podobnego by on znikł bo mi bardzo przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×