Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w lewym podbrzuszu


Gość ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnosnie bolow w lewym podbrzuszu a dokładnie pod rzebrami przychodza z wieczora a nawet w nocy budzi mnie okropny bol jak by cos cisło mnie z lewej strony podbrzusza nie moge sie ani połozyc ani usiasc brakuje mi tchu prubuje zwymiotowac i zazwyczaj to pomaga po chwili ustaje chociaz nie zawsze bol utrzymuje sie przez kilka dni ostatnio bylam u lekarza i stwierdzono u mnie złogi w woreczku zołciowym wielkosci 4 cm czy to moga byc bole spowodowane tym kamieniem w woreczku czy cos innego wczesniej nie miewalam takich bolow jesli chodzi o woreczek czy to mozliwe zeby az tak to promieniowało na lewa strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej taki ból nie jest spowodowany kamicą pęcherzyka żólciwoego (ból w przypadku kamicy pęcherzykowej występuje w prawym nadbrzuszu). Z uwagi na ten ból należałoby pogłębić diagnostykę. Ból w lewym podbrzuszu może byc spowodowany schorzeniami ginekologicznymi, w zakresie jelita grubego, kręgosłupa czy też dróg moczowych. Dlatego trzeba by skonsultować się z ginekologiem, wykonać USG dróg moczowych z badaniem ogólnym moczu, RTG odcinak lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, zastanowić się nad kolonoskopią. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący. Kamica pęcherzyka żółciowego wymaga leczenia operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×