Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Łukasz

Przepuklina pachwinowa a sport przed operacją

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz
Witam, Pod koniec grudnia została wykryta i potwierdzona przepuklina pachwinowa - według badania usg niewielkich rozmiarów. Lekarz poinformował mnie, że powinienem się oszczędzać i nie dźwigać, jednak co to dokładnie oznacza? Mam 23 lata i sport to uprawiam raczej sporadycznie i rekreacyjnie - ale chciałbym zadbać o swoją kondycje. Czy mogę ćwiczyć na siłowni kondycję i grać w squash-a? Czy mogę ćwiczyć mięśnie brzucha, bo spotkałem się z opinia ze w przypadku siedzącego trybu życia warto wzmacniać mięśnie jamy brzusznej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Czy mogę ćwiczyć na siłowni kondycję i grać w squash-a? - ćwiczenia na siłowni odradzam (duża napięcie mięśni powłok brzusznych ze zwiększeniem ciśnienia w jamie brzusznej może spowodować powiększenie przepukliny lub wyzwolić powikłania z nią związane), squash raczej dozwolony Czy mogę ćwiczyć mięśnie brzucha, bo spotkałem się z opinia ze w przypadku siedzącego trybu życia warto wzmacniać mięśnie jamy brzusznej? - jeśli już istnieje przepuklina to raczej ćwiczenia zwiększające ciśnienie w jamie brzusznej są niewskazane, po operacji usunięcia przepukliny, po odpowiednim okresie zalecane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.