Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kikut tarczycy


Gość ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem 13 lat po subtotalnej strumectomii,oto moje kontrolne Usg.W lozy po stronie prawej widoczny obszar hypoechogeniczny o wym 0,54x0,46x1,0 zmiana pooperacyjna?kikut tarczycy? Kikut lewy o wym 1,45x1,75x4,10cm.Miazsz kikuta niejednorodny,o nieco obnizonej echogenicznosci z pojedynczymi pasmami tkanki lacznej.W jego obrebie kilka zmian plynowych oraz litoplynowych,najwieksza w gornej czesci kikuta o wym 0,86x0,64cm.W dolnej czesci kikuta,grzbietowo widoczna dosc slabo odgraniczona zmiana o nieco podwyzszonej echogenicznosci o wym 0,72x0,64x0,90cm.U podstawy szyi po stronie lewj widoczne dwa hypoechogeniczne owalne wezly chlonne wiekszy o wym 0,95x0,73, Mam pytanie dostalam teraz na biopsje tych wezlow bo w guzkach sa zmiany jadrowe , wezly mam juz opisane rok temu wczesniej nie robiono biopsji bo dr twierdzila ze mialam kilka operacji na piersiach i to moze byc krwiak, pytala czy nie bylam przeziebiona ,ale od roku nawet nie mialam kataru do tego mam podwyzszone OB i wezly powiekszyly sie od ostatniego badania rok temu , co dr sadzi czy na wezlach moze byc krwiak lub torbiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W węzłach chłonnych nie tworzą się krwiaki ani żadne torbiele. Węzły mogą być zmienione odczynowo czyli pozapalnie, na skutek przebytych stanów zapalnych okolicznych tkanek czy też po przebytych operacjach jako także odczyn tkankowy. Raczej węzły chłonne nie budzą podejrzenia przerzutów nowotworowych. Guzki w kikutach tarczycy mają raczej charakter zwyrodnienia typu koloidowego. Proszę stosować się według zaleceń endokrynologicznych i wykonać zaleconą biopsję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×