Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hemoroidy wewnętrzne


Gość Teresa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieńdobry. Mam pytanie. Od sylwestra mam hemoroidy wewnętrzne. Mam trudności z oddawaniem stolca. Stosuje różne maści i czopki. Robię sobie nasiadówki. Nic mi nie pomoga. Czuje straszny ból. Mam zapełnione jelito grube, gdyz jak już pisałam nie moge się załatwic. Zrobił mi się straszny korek, który jest bardzo twardy. Jest on w odbytnicy a nawet dochodzi do jelita grubego. Boję się iść do lekarza bo przeżyłam już 9 operacji na rożne częsci cała. Miałam zatory nóg czy to jakoś wpłwa na hemoroidy??Horuję takze na zakżepicę żył kończyn dolnych. Prosze o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba niestety w tej sprawie najlepiej skonsultować się z chirurgiem. On po badaniu zadecyduje jaki sposób postępowania powinien być zastosować, jakich użyć leków. Musi Pani wiedzieć, że leki dostępne na receptę są bardziej skuteczne niż te bez recepty. Proszę na chwilę obecną użyć dodatkowo łagodnych środków przeczyszczających np. ziołowych, parafiny czy też syropu laktulozy doustnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim MUSISZ natychmiast zmienic diete!Pierwsze i latwo dostepne to siemie lniane w roznych postaciach *mielone zalane goraca woda,lub zagotowac lyzke siemienia z lyzka majeranku i lyzka prawoslazu,popijac taka herbatke przez caly dzien po pare lykow.Drugie bardzo istotne pytanie*co powoduje twoja zaparcia ?moze jesz zbyt duzo miesa a twoja watroba go nie trawi nalezycie?Sprobuj zrezygnowac z miesa a jesc duzo warzyw ,jogurow,kefirow,maslanki pieczywa orkiszowego,platkow orkiszowych,platkow owsianych.Zrezygnuj calkowicie z bialych makaronow, bialego chleba i buleczek.Po kilku dniach poprawa bedzie zauwazalna.Moj przykladowy jadlospis wyglada mniej wiecej tak*sniadanie-platki orkiszowo-owsiane zalane goraca woda i 2 duze lyzki jogurtu,2 sniadanie-kubeczek kefiru i kromka chleba razowego,obiad-ziemniaki zwykle jajko sadzone maslanka lub salata z jarmuzu z ziarnem sezamowym i serem feta,miedzy posilkami jablka pieczone.od kilku miesiecy nie mam problemow a do lekarzy nie chodze bo nie pomogli mi w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×