Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w okolicy jamy brzusznej i pachwiny


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dwa miesiące temu pracowałem fizycznie (na budowie) dźwigając kilka dni cięzkie przedmioty. Po kilku dniach pracy zauważyłem że lewa strona brzucha (na wysokości pępka i niżej) jest mocno powiększona czujac przy tym ból który rozprzestrzeniał się az do pachwiny i okolicy lewego jądra! Lewa strona moszny powiększyła się prawie dwukrotnie a przy badaniu wyczułem powiększony powrózek nasienny wielkości małego palca u ręki!Zglosilem się natychmiast do chirurga który wykluczył przepuklinę i powiedział ze to nic grożnego- przepisał mi Naproxen który jak się okazało w niczym nie pomógł- po 2 tygodniach udałem sie do innego chirurga który równiez wykluczył przepuklinę- nie wiedząc jaka jest przyczyna deformacji brzucha i przepisałm mi Doxycyline (miała pomóc na bolącą moszne)!Równiez i ta wizyta okazała sie mało pomocna!MIneło juz ponad dwa miesiące i niestety nie ma jakiejkolwiek poprawy!Podczas miesięcznego urlopu zauwazyłem ze ból ustąpil- moszna wróciła do swoich rozmiarów ale deformacja brzucha nadal utrzymywała się!W późniejszym czasie zauwazylem równiez ze jakikolwiek wysiłek fizyczny powoduje trochę większą deformacje brzucha a co najgorsze natychmiastowe powiększenie się moszny (powrózka nasiennego) i pojawienie sie bólu lewej strony włacznie z moszną!Prócz tych objawów nie ma jakichkolwiek kłopotow- nie mam nudności- gorączki- braku apetytu- problemów z toaletą itp Podejrzewam ze może pojawił sie problem z zerwanymi mięsniami!zamierzam udać sie po raz kolejny do lekarza lecz tym razem myślę o urologu!Proszę o jakiekolwiek rady!dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może właśnie dochodzi za każdym razem po przeciążeniu mięśni właśnie do ich naderwania co przejawia się obrzękiem czyli np. pogrubieniem powłok brzusznych czy nawet okolic pachwiny. Być może także dochodzi do odczynu zapalnego powrózka nasiennego. Oczywiście warto byłoby w tej sprawie udać się jeszcze na kontrolę do urologa. Radzę unikać przeciążania mięśni powłok brzusznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×