Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Edek.

Bóle i mdłości po lewej stornie ciała a rak trzustki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Edek.
Dobry wieczór, mam 29 lat. Od około 2 miesięcy męczę się z napięciem i czasem lekkim bólem z lewej strony ciała, pod żebrami, blisko boku ciała. Uczucie to przypomina mdłości. Uczucie to nie reaguje raczej na jedzenie. Alkohol też nie ma wpływu na ten ból. Byłem u lekarza idostałem skierowanie na badania krwi - morfologia, OB, crp i amylaza. Wszystkie wyniki są w nomie, poza hematokrytem który jest jest większy od normy o ok. 0,5%. OB mam 1, oraz w organizmie nie występuje bialko agresywne. We wrzesniu ubiegłego roku miałem wykonywane usg jamy brzusznej, które też nie stwierdzało patologii. Czy biorąc pod uwagę usg z ubiegłego roku oraz aktualnie badania krwi, konkretnie chodzi mi o amylaze to czy ból może pochodzić od trzustki i być spowodowany jej zapaleniem bądź nowotworem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Nie raczej te bóle nie mają związku z trzustką (badania takie - laboratoryjne i obrazowe powinny wykryć stan zapalny czy też patologię nowotworowy w zakresie trzustki). Trzeba rozważyć istnienie patologii w zakresie żołądka i/lub dwunastnicy. Zastanowić się nad wykonaniem gastroskopii. O tym powinien zadecydować lekarz po badaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Edek
Panie doktorze dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeśli to nie jest problem to proszę odpowiedzieć co Pan rozumie pod pojęciem patologii w zakresie żołądka i trzustki. Czy mam braać pod uwagę chorobę nowotworową? Czy powinienem się udać pilnie do lekarza (prywatnie) czy czekać na normalny termin państwowo? Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Myślę raczej o jakiejś chorobie typu stanu zapalnego, nadżerek, owrzodzenia nie zaś nowotworze. Z tym problemem można udać się do lekarza w trybie planowym, nie ma pilności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wiolka
Witam. Mam podobne objawy z tym, ze odczuwam bol po jedzeniu, dokladnie tak umiejscowiony jak opisany wyzej. Wyniki mam w normie i usg tez bez zmian. Czy za ten bol odpowiadaja bakterie Heli-pyroli?, ktorych mam przekroczona norme do 3.9. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
Pewnie masz zapalenie zoladka, ta bakteria jest wredna. Czeka cie antybiotykoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.