Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ewa

Guz na głowie u 1,5 m-c dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa
Mój siostrzeniec ma 1,5 miesiąca na główce z tyłu ma guz (4-5cm) najpierw lekarze mówili,że to wodniak póżniej zrobili tomograf i wymienili 6ść nazw nawet ich nie pamiętam ,w tym była przepuklina i czerniak a teraz to niby tłuszczak.Czy to grożne i niebezpieczne dla takiego maluszka?Jak to się leczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Tłuszczak to zmiana łagodna. Można ją usunąć ze względów kosmetycznych, ale jeśli nie sprawia dolegliwości można ją pozostawić. W przypadku innych zmian należy osobiście konsultować się z lekarzami prowadzącymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pawel
u mojego syna stwierdzili ze wodniaka głowy i przepuchline i anemnie w poniedziałek jade na szczecin zeby pomogli i znak zapytana on dopiero ma 3 miesiące jeszcze durzo zycia ma przed sobą prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aldona
moja mała ma 5 miesiecy i tez zauwazyłam u niej guzka z tyłu głowi pytałam lekarza i mi powiedział ze to jakis wezeł chłonny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patrycja
moja córka też ma 3 w różnych rozmiarach i w sumie jak pamiętam to od dawna, pytanie tylko kiedy to się wchłonie ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anik
Trzeba zrobić rezonans magnetyczny lub tomografie komputerowa głowy. Ja nie wierzę lekarzom jeśli chodzi o takie diagnozy jak np tłuszczak. Leżałam ostatnio z kobietą w szpitalu której dziewczynka czyli córka miała ciągle podejrzenie tłuszczaka. Potem okazało się że dziewczynka w wieku 4 lat miała bardzo dużego guza którego trzeba było pilnie operować i niewiadomo czy to nie rak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.