Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ryszard

Bóle poniżej mostka nasilające się jak siedzę

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ryszard
Witam, od kilku miesięcy mam bóle w okolicach mostka, które nasilają sie jak siedzę, co nie pozwala mi sie skupic i normalnie pracować. Gastroskopia wykazała niewielkie nadżerki opuszki dwunastnicy, więc zacząłem to leczyć za pomocą inhibotorów pompy protonowej i łagodnej diety, ale mimo upływu kilku miesięcy nie widzę zmian. Jak chodzę czy leże jest w miare OK, natomiast siedzenie sprawia mi mękę. Tomografia wykazała niewielkie uchyłki w esicy. Czy to może miec związem z bólem podczas siedzenia? Proszę o poradę, jakie jeszcze badania wykonać, aby wreszcie prawidłowo zdiagnozować moje schorzenie. Dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Uchyłki esicy nie powodują bólu w okolicy mostka. Z dużym prawdopodobieństwem jest to wynik obecności nadżerek żołądka. Leki należy stosować na czczo, przed jedzeniem. Można skonsultować się z lekarzem i ewentualnie zmienić dawkę leku lub dołożyć jeszcze jeden lek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ryszard
Witam ponownie, dziekuję za szybką odpowiedź. Badanie gastroskopowe nie stwierdziło żadnych zmian w żołądku, tylko w dwunastnicy. Być może jeszcze po prostu tego nie wyleczyłem. Czy pomocna w wyleczeniu byłaby kontrolowana głodówka? Np. 10 dniowa? Słyszałem, że przerwa w podrażnianiu przyspiesza zaleczenie nadżerki dwunastnicy. Z leków stosowałem Polprazol, potem Losec, najpierw 20mg raz dziennie potem 2 razy dziennie, ale nie mogę się tym w żaden sposób wyleczyć. Próbowałem też balsamu Szostakiewicza, ale źle sie po tym czuję, to chyba jakaś niezła chemia jest. Może jakieś inne leki zastosować? Dziekuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Absolutnie odradzam głodówki. Wręcz może to pogłębić chorobę. Dieta powinna być stosowana jak w chorobie wrzodowej. O lekach jakie powinny być stosowane powinien decydować gastroenterolog. Proszę samemu nie eksperymentować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ryszard
Dzięki za odpowiedź. Spytam troszkę z innej beczki. Czy przepuklina przeponowa może dawać podobne objawy? Jakieś 2 tyg przed początkiem moich problemów zdrowotnych upadłem mocno na żebra. Nie wiem czy ma to jakiś zwiazek ale doczytałem gdzieś, że taki uraz może wywołać przepukline przeponową i przemieszczenie narządów. Jak to sprawdzić? Czy tomograf wykazałby cos takiego? Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.