Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość AnIa24

Guzek w tarczycy, czy konieczna jest operacja?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AnIa24
Zrobiłam niedawno usg tarczycy i wynik wyszedł następujący: gruczoł tarczowy dwupłatowy, stan po tumorektomi guzka z płata lewego tarczycy. wymiary- płat prawy 46/17/16mm, płat lewy 35/9/12mm. Miąższ płata lewego normoechogeniczny , bez uchwytnych zmian ogniskowych litych i torbielowatych. w części doogonowej płata prawego obecny nieostro ograniczony normoechogeniczny guzek o średnicy maksymalnej do 28mm i obwodowym typie unaczynienia bez cech zwyrodnienia płynowego. Cieśń niepogrubiona, jednorodna. Nie stwierdzam okolicznych węzłów chłonnych o patologicznej strukturze. Proszę mi poradzić co mam teraz robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Oczywiście należy ten wynik skonsultować z endokrynologiem, który Panią prowadzi. Na pewno należy rozważyć biopsję cienkoigłową rozpoznanej zmiany guzkowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość agnieszka
Najlepiej nie odkładać trzeba się zgodzić na operacje usunięcia tarczycy bo przy następnym badaniu usg może się rozwinąć o dwa razy większy. Lekarz pani nie da na to gwaracji czy tarczyca może być rakowa .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.