Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie w brzuchu po ciąży


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Witam Od pewnego czasu a dokładnie po pierwszej ciązy zaczełam wyczuwac zgrubienie w brzuchu cos takiego wielkościa i kształtem jak jajko, jest to w okolicy zeber czasem schowa sie pod żebra czasem wyjdzie wyżej i ociera o zebra przy schylaniu. Byłam na usg zaraz jak to wyczułam czyli po ciazy i lekarz nic nie widział, aby jakis nierówny zarys zebra. Dwa lata wczesniej do momentu usg spadłam z duzej wysokosci. Mimo ze lekarz nic nie zobaczył, powiedział ze gdyby mi to przeszkadzało to zrobimy TC. Mi to nie przeszkadza ale psychicznie mnie wykańcza .Miałam usuwany woreczek zółciowy, plus dwie cesarki, plus operacja gin i zabieg laparoskowy gin. Nie wiem czy ma to jakis zwiazek. Czasami jak mnie tak ociera o żebro to czuje jakby parzenie , az zebra czasem mnie bola jak sie poschylam Chciałam jeszcze dodac ze to zgrubienie zaczełam wyczuwac po pierwszej ciązy, w pierwszej ciazy tez miała jakis ucis bo dretwiała mi prawa reka. Zgrubienie jest przy zebrach z prawej strony.w drugiej ciazy mi nie dokuczało, nikt nic nie widział nie zauwazyl wsio ok...czy to moze byc cos zwiazane z tym upadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez badania co to jest. Jeśli w miejscu zgrubienia nie ma blizny to zapewne nie jest to przepuklina w bliźnie pooperacyjnej. Jeśli kojarzy Pani zgrubienie z urazem być może warto byłoby wykonać RTG klatki piersiowej i być może tak jak sugeruje Pani lekarz TK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×