Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Asia

Brodawka w środku odbytu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Asia
Chirurg stwierdził u mnie brodawkę kilka centymetrów wgłąb odbytu. co miał na myśli mówiąc brodawka? polip, kłycinki kończyste (one chyba występują na zewnątrz), brodawka z wirusem HPV (chociaż to nie jest możliwe w moim przypadku, bo takie tworzą się przez kontakty analne), czy też coś innego? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Brodawka wyczuwalna przez chirurga to być może przerośnięta zmiana anatomiczna. patrz anatomia odbytu: Błona śluzowa kanału odbytu tworzy 6 do 10 pionowych fałdów (kolumny Morganiego) zakończonych brodawkami odbytu. Brodawki te połączone są drobnymi pasmami błony śluzowej, zwanymi zastawkami odbytu. W dnie zastawek odbytniczych znajdują się drobne zagłębienia błony śluzowej, zwane zatokami odbytu albo kryptami, stanowiące ujścia cewkowatych przewodów &#8211* gruczołów odbytniczych. Czasami dochodzi do przerostu takich brodawek na skutek stanu zapalnego. To naturalna postać ujścia odbytu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Mam podobny problem.... W odbycie mam brodawke w .. Miałem przed tem w okolicy odbytu klyciny i dermatolog ostrzegla mnie ze mogę też mieć zmiany w odbycie ... Jeżeli to klycina to co w takim razie trzeba zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość v
Choroby odbytu zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mariannn

a klykciny konczyste ktos mial? jak sie pozbyc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość 28218218282

ja mialem, paskudztwo to straszne, odmrozono mi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krystiannnn323

No krioterapia często jest najlepszym sposobem na walkę z kłykcinami. Oczywiście musi ocenić to lekarz, jeżeli kłykciny będą tak duże to może będzie konieczne działanie chirurgiczne. Jakby ktoś z Was szukał specjalisty ze stolicy to dobrym proktologiem jest dr Ciszewski, którego szczerze polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.