Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Joanna

CT klatki piersiowej i kręgosłupa piersiowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joanna
Dzień dobry panie Doktorze. Miałam wykonaną CT klatki piersiowej z kontrastem , które uwidoczniło: 4 owalne zmiany przykręgosłupowe : po stronie prawej na poz.-Th8 4x9mm i na poz. Th9-10x17mm* po stronie lewej na poz.Th7-7x13mm i na poz.Th8- 9x15mm odpowiadające najprawdopodobniej mnogim nerwiakom nerwów międzyżebrowych , do zróżnicowania z powiększonymi węzłami chłonnymi( mniej prawdopodobne).Nie wykazano poszerzenia otworów miedzykręgowych w odcinku piersiowym.Trzony piersiowe z obecnością zmian zwyrodnieniowych i zaniku kostnego , bez destrukcji.Nie wykazano powiększenia węzłów chłonnych śródpiersia ani wnęk.Pasmowate zmiany bliznowate pozapalne w płacie środkowym i języczku , poza tym miąższ płucny bez zagęszczeń.Jamy opłucnowe wolne. Panie Doktorze proszę mi odp szczerze, co może oznaczać taki opis wyniku bad.Wiem,że muszę zgłosic się do specjalisty, ale na wizytę muszę długo czekać.Proszę o mozliwie szybką odp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Nie znam jaki jest stan kliniczny pacjenta, jakie są objawy, jakie są wyniki badań dodatkowych? Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z torakochirurgiem. Zmiany nie są duże i jeśli nie wywołują silnych objawów może wystarczy je tylko obserwować. Decyzję musi podjąć torakochirurg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.