Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość EWELINA

Zmiany ogniskowe w tarczycy o wysokim sygnale

Rekomendowane odpowiedzi

Gość EWELINA
moim problemem jest wynik badania, który bardzo mnie martwi i niepokoi. jeśli mogę dowiedzieć się, jaka może być jego interpretacja słowna, będę wdzięczna. nigdy nie leczyłam się na tarczycę, owszem miałam trochę kłopotów ze zdrowiem odnośnie zajścia w ciążę. poziom tsh miałam nie raz sprawdzany, wszystko było dobrze. po długich staraniach zaszłam w ciąże i urodziłam prześliczną córkę. jednak od jakiegoś czasu zle się czuję. zrobiłam badania na kręgosłup, a w opisie badania mr kręgosłupa c mam również opis tarczycy, który brzmi * * w przekrojach osiowych i strzałkowych uwidoczniono zmiany ogniskowe w lewym płacie tarczycy o wysokim sygnale w obrazach t-1 i t-2 ( tłuszcz ? krwawienie ? ) - konieczne badanie usg nie wiem co mam myśleć. proszę mi pomóc odpowiedzią. ewelina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To mogą być zmiany typu guzków koloidowych. Typowe zmiany zwyrodnieniowe tarczycy. Trzeba wykonać zgodnie z zaleceniami USG tarczycy. USG tarczycy jest w takim przypadku najbardziej diagnostycznym badaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość EWELINA
bardzo dziękuje za odpowiedz. miło, że ktoś odpowiada na pytania ludzi, którzy szukają pomocy w interpretacji słownej. pozdrawiam - ewelina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.