Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina brzuszna, trzecia operacja


Gość Zosia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry! Przepraszam, nie mam tu polskich liter. Mam cukrzyce, nadwage, 60 lat. W marcu operowano mnie z powodu polipa w jelicie cienkim (szesciokrotna niedroznosc jelit). Nastepnie pojawila sie przepuklina brzuszna (mala), ktora operowano 17 grudnia (wstawienie siatki). Operacje wykonane sa starannie, warunki w szpitalu idealne, ale ja jestem trudna pacjentka tj. zle, powoli, goja mi sie rany i skaleczenia. Mam tez mala krzepliwosc krwi, a po operacji standartowo otrzymuje srodki przeciwzakrzepowe. Mialam juz w zyciu 4 operacje i 5 razy narkoze. Teraz, miesiac po ostatniej operacji, stwierdzono u mnie krwiak wielkosci 5 na 6cm. Chirurg chce go operowac natychmiast (nie mam jeszcze zadnej infekcji) tzn za 2 dni, anestezjolog ma watpliwosci. Mam problemy z sercem (blok obustronny i przy operacji polipa pojawilo sie migotanie przedsionkow). Czy nie lepiej byloby obserwowac starannie ten krwiak (robiac USG i badabie krwi co 2-3 tygodnie -moge to robic)? Jestem w wyjatkowo dobrej sytuacji z punktu widzenia dostepu do badan. W miedzyczasie moglabym stosowac Lioton i nagrzewania. Bardzo prosze o szybka odpowiedz! Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej byloby obserwowac starannie ten krwiak (robiac USG i badabie krwi co 2-3 tygodnie -moge to robic)? - nie mam możliwości zbadania dokładnie w jakim Pani jest stanie klinicznym, jaki zasięg jest tego krwiaka, czy jest on zorganizowany czy nie, jaka jest jego lokalizacja, aby móc podejmować jakiekolwiek decyzje. Skoro chirurg po badaniu zadecydował o zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×