Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość RENATA

Guz pod kolanem który cały czas rośnie i boli

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RENATA
Mam guza w lewej nodze niżej kolana który cały czas rosnie i boli guz miał pół roku temu wielkosc 6x 3cm. Czeka mnie operacja usuniecia go ale nikt nie jest w stanie mi powiedziec czy potem bede mogła chodzić. miałam badanie rezonansu i oto wynik : BadanieMR stawu kolanowego lewego badanie wykonano w sekwencji FSE, FATSAT, w obrazach T1, PD I T2- zależnych przed i po podaniu CM. W dole podkolanowym, w lini środkowej od poziomu przyczepu piszczelowego więzadła krzyzowego tylnego widoczna jest lita struktura o sygnale w obrazach T1- zaleznych zblizonym do miesni , intensywnie wzmacniajaca sie po podaniu CM o wymiarach w płaszczyżnie strzałkowej około 6 x 3 cm. Zmiana jest dobrze ograniczona , naczynia podkolanowe modeluje i przemieszcza na strone boczna .Połozona jest miedzy grupami mięsniowymi. Sygnał mięsni prawidłowy. Nie wiem co ten opis znaczy i czy to coś powaznego. Prosze o odpowiedz . Z góry DZIEKUJE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Ostatecznym potwierdzeniem rozpoznania zmiany będzie wynik badania histopatologicznego usuniętej zmiany. Bez tego w zasadzie trudno powiedzieć (nie widząc również samego wyniku badania) czym faktycznie jest ta zmiana. Odnośnie dalszej sprawności to zależy ona przede wszystkim od przebiegu zabiegu. Wszelkie wątpliwości powinni rowiać lekarze prowadzący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Wizyta u doktora wskazana, tu znajdziesz zdjęcia chorób http://www.bolimnie.com/galeria-chorob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.