Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość BARBARA

USG tarczycy - gruczoł tarczowy dwupłatowy powiększony dolny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BARBARA
Dziś byłam na usg tarczycy i nie wiem co bedzie dalej termin do endo odległy a nęci mnie pytanie czy to nie jest nic stasznego napiszę opis gruczoł tarczowy dwupłatowy powiększony dolny biegun płata lewego schodzi za mostek o niejednorodnej echostrukturze.W płacie prawym guzki lito-torbielowate 3 guzki.W płacie lewymw dolnym biegunie lity hipoechogeniczny o sred 11mm powyżej lito torbielowaty o wym 15mm x10mm z zwapieniami,gurnym biegunie hiperechogenicznyo sred 7mm prosiłabym czy czeka mnie operacja .dziekuję o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Z analizy wyniku badania USG raczy wygląda, że konieczna będzie operacja (tym bardziej, że część wola jest zamostkowa oraz są liczne, nierówne strukturalnie guzki). Jednak o zabiegu musi zadecydować oficjalnie endokrynolog.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kacha231
Witam. Jestem nowa. Przeczytałam wszystkie strony tego forum. Dużo się z niego dowiedziałam. Leczę się na niedoczynność tarczycy od 5 lat. Biorę Euthyrox. Moja endo stwierdziła chorobę Hashimoto. Tsh mam zawsze ponad normę, różnie 5* 6. Przeciwciała a-Tpo poziom 238. Tydzień temu zrobiłam usg *Gruczoł tarczowy o niejednolitej echostrukturze, obustronnie liczne, różnej wielkości ogniska ubogoechowe. Na pograniczu płata prawego i cieśni guzek lity hipoechogenny o średnicy 6,5 mm.* Czy ktoś z Was miał podobny wynik usg? Nie wiem co mam myśleć. Trochę się boję bo od dłuższego czasu źle się czuję. Często mam zawroty głowy i duszności. Będę wdzięczna za jakieś odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maria
Witam Ja od paru lat żle sie czuje ciągle mi sie chcę spać w listopadzie 2011 r. zrobiłam Tsh i mam 4, 87 i usu i też mam guzki to sporą na obu płatach i przyjmuję tab. lorex i w marcu mam powtórzyć Tsh i na kontrol do enykrynologa . Lekarz powiedziała mi ze dobrze że od razu sie zglosiłam . ten problem ma ten.z moja córka i też od 5 lat sie leczy też ma jak pani wyoki pożiom Tpo ponad 200 jest bardzo szczupła i nie przybywa na wadze żle sie czuje głowa zawroty i co my mamay dalej robić a lerzarze mówie że do kończ( do snmiescii) trzeba brać leki .Ja nie moge z tym sie pogodzić jak nie da sie wyleczyć tej choroby . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
Właśnie odebrałam USG.Gruczoł powiększony tarczowy,głównie w zakresie płata prawego.Guzki niejednorodne ok.11x5 mm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość luska
witam mam pytanie ciesn o grubosci 3 mm, miazsz tarczycy niejednorodny nieco hipoechogeniczny 2 torbiele zwyrodniale o zmianach ogniskowych co to oznacza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.