Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Centralna protuzja dysku powoduje ucisk worka oponowego


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Piszę z prośbą o wyjaśnienie mi wyniku badania rezonansu magnetycznego i objaśnienie co robić w takim przypadku , dodam ze moj lekarz zalecił mi tylko sznurówke. kręgosłupa. Opis badania wygląda następująco: *Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa L-S o umiarkowanym nasileniu. Na poziomie L5-S1 centralna protuzja dysku mk nadbudowana osteofitami tylnej krawedzi trzonu L5 powoduje ucisk worka oponowego. Na poziomie L4-L5 centralna, szerokopodstawna protuzja dysku mk ze spłaszczeniem worka oponowego. Na pozostałych poziomach rozluźnienie pierścieni włóknistych bez wpływu na worek oponowy i korzenie nerwowe. Obustronne zwężenie kanałów korzeniowych L5-S1. W trzonach L5 i S1 zmiany degenerujące typu II wg. Modica. Stożek końcowy oraz nici ogona końskiego zmian nie wykazują. JESZCZE RAZ BARDZO PROSZE O OBJASNIENIE MI CO ROBIC W TAKIM PRZYPADKU I JAK WYGLADA PRZEBIEG LECZENIA TEGO TYPU URAZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Z wynikiem należy skonsultować się z neurochirurgiem. Z opisu wynika, że przesunięte krążki międzykręgowe wywierają ucisk na zawartość kanału kręgowego. Te zmiany muszą zostać zweryfikowane z objawami jakie u Pani występują. Wtedy będzie można podjąć decyzję o ostatecznym leczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elabiałystok

droga Anna jestem po operacji kregoslupa nie boj sie 24 czerwca 2010 milam operacje a na 2 dzien juz chodzilam blizna niewielka nie zwlekaj z operacja ja sama sie skrzywdzilam moglo byc cudownie ale doprowadzilam sama siebie przez paniczny strach do tz zespolu ogona końskiego teraz nie czuje tylka krocza zwieracze nie kontroluja martwie sie ze te nerwy sie nie zregeneruja zebym szybciej zdecydowala sie na operacje byla bym dzis najszczesliwszysm czlowiekiem na swiecie blagam poddaj sie tej operacji nie zrob tej golpoty co ja ja teraz mam problem z sikaniem oddawaniem potrzeb fizjologicznych sex nie ma mowy ustaja wszystkie czynnosci sxsualne.. dretwe posladki cala prawa noga... nie zwlekaj!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli operacja jest niezbedna to nie nalezy zwlekac.Ja bylam operowna w 2008r. Mialo byc dobrze szpital rechabilitacyny,sanatoria ,prywatne leczenie iwszystko do powtorki bo operacja byla troche opozniona przez zaniedbanie szpitala neurologicznego i strajki anastezjologow.Jezeli nie chcesz cierpiec to decyzja musi byc szybka.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×