Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Roksana

Wystająca skóra z odbytu i hemoroidy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Roksana
Mam wystającą skórę przy odbycie - nie wygląda to zbyt dobrze i dodatkowo bardzo się tego wstydzę - wydaje mi się, że wygląda to bardzo nieestetycznie, wręcz chorobowo. Poza tym przy większym wysiłku mój odbyt przybiera kształt *kalafiora*. Wychodzi część wewnętrzna (zdiagnozowano u mnie hemoroidy II stopnia) i to już wygląda okropnie. Mam pytanie - czy po usunięciu żylaków metodą Barrona coś się zmieni? Czy do usunięcia żylaków lepsza jest w/w metoda czy też metoda Hemoron? Co z wystającą skórą- czy mogę się jej pozbyć i czy jest to zabieg bezpieczny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
czy po usunięciu żylaków metodą Barrona coś się zmieni? - tak, żylaki, które zostaną zagumkowane odpadną, będzie mniej skóry odstawać z ujścia odbytu Czy do usunięcia żylaków lepsza jest w/w metoda czy też metoda Hemoron? - metoda Barrona jest bardziej skuteczna i bardziej polecana przez proktologów czy mogę się jej pozbyć i czy jest to zabieg bezpieczny? - nadmiar skóry można jedynie pozbyć się klasyczną metodą operacyjną (usunięcie na ostro skalpelem), metoda Barrona zarezerwowana jest tylko dla żylaków (hemoroidów) odbytu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Roksana
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pomogła mi podjąć decyzję co do metody usunięcia hemoroidów. Mam pytanie jeszcze co do skóry - czy operacja usunięcia tej skóry jest bezpieczna? Gdzie można ją ewentualnie przeprowadzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
czy operacja usunięcia tej skóry jest bezpieczna? - tak, zwykle nie niesie za sobą żadnych powikłań Gdzie można ją ewentualnie przeprowadzić? - można ją przeprowadzić na oddziale chirurgicznym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Roksana
Mam jeszcze małe pytanie - czy usunięcie tej skóry robi chirurg proktolog, czy też może to zrobić inny chirurg np. ginekolog...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lusi
mam pytanie? Na jak długo mogę mieć spokój z kolejnym wystąpieniem żylaków odbytu po usunięciu ich metodą Barrona? Lusi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Miśka
Witam, mam ten sam problem z tym, że nie mam hemoroidów, ale po ciąży miałam baaardzo rozciągniętą skórę i wiele rozstępów... I zostało mi jej w nadmiarze właśnie przy odbycie ma długość ok 1 cm. Jest to bardzo *niewygodne* gdyż, nie mogę założyć nic obcisłego, bo zaraz mi się to obciera i zaczyna boleć. Więc chciałabym się tego również pozbyć. Tylko, że mam wiele pytań.... M.in. czy mogę to zrobić bezpłatnie, czy też będę musiała wyłożyć na to swoje pieniądze? Ile wynosi okres rekonwalescencji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ada
mam ten sam problem po urodzeniu dziecka zostal mi nadmiar skory przy odbycie w ciazy przytylam 20 kg, czy lepiej usunac ten nadmiar czy nie i czy z czasem on zmaleje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iwona
Witam. Mam ten sam problem z wystajaca skora z odbytu co robic? I do jakiego lekarza mam sie zglosic bezposrednio?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość irek76
Skutecznym preparatem w leczeniu wstydliwych dolegliwości odbytu wydaje się preparat Proctolact. Odwiedziłem ostatnio stronę pod adresem www.proctolact.pl i po przeczytanej lekturze na temat tego farmaceutyku już zacząłem go stosować. Na razie nie widzę spektakularnych efektów ale warto być cierpliwym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.