Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość zaniepokojona

Ropiejący kaszak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaniepokojona
Czy mając stan zapalny i ropień prawdopodobnie kaszaka, usytuowanego przy mostku po lewej stronie, trochę na piersi, można usunąć kaszaka w całości wraz z torebką? Słyszałam, że zawsze w stanie zapalnym nie usunie się w całości. Jeśli jest odczuwalnie głęboko wrośnięty, i w razie nieusunięcia torebki w trakcie nacięcia i czyszczenia, gdzie należałoby oddać jakiś materiał (wydzielina?) do badania: do histopatologa czy do bakteriologa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Raczej to się nie udaje. Najczęściej takiego zropiałego kaszaka nacina się (czasami łyżeczkuje) i sączkuje. Po wyleczeniu stanu zapalnego (nie zawsze jest taka potrzeba) można usunąć kaszaka w granicach zdrowych tkanek. Decyzja co do badania zawartości kaszaka jest podejmowana przez chirurga. Z reguły nie wysyła się takiego materiału do badania (jeśli zmiana jest ewidentna czyli jest to kaszak).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magdalena
Ja mam wyciek ropy z kaszaka i boję się ho usuwać. Mam go na głowie przy przedzialku i na czole pojawiła się opuchlizna . Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.