Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból dolnych żeber


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Od trzech dni odczuwam silny ból między ostatnimi żebrami z prawej strony. Najpierw ból był lekki, a potem coraz mocniejszy. Pojawia się, gdy leżę na danym boku, przekręcam się, oddycham głęboko, kaszlę, a nawet chodzę. Szczególnie mocno boli przy dotyku, ale dodam że nie wchodzi w grę stłuczenie. Ból jest ciągły, nie ustępuje. Lekarz wykluczył półpaśca (nie ma innych objawów), aczkolwiek nie zrobił w tym kierunku niczego więcej. Proszę o informację, czym może być spowodowany taki ból? Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to po prostu zwykły nerwoból czyli samoistne podrażnienie nerwów międzyżebrowych. Może to też miejscowe zapalenie okostnej żebra. Trudno określić bez badania. Należałoby włączyć miejscowo leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jeśli dolegliwości w przeciągu kilku dni nie ustąpią pójść ponownie na kontrolę do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze! Ból jest coraz silniejszy, nic mi nie przechodzi. Jakie są objawy zapalenia okostnej żebra? Czy jest coś poza bólem? I czym może być wywołane? Niestety nie umiem znaleźć niczego w Internecie. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są objawy zapalenia okostnej żebra? Czy jest coś poza bólem? - to z reguły ból i bolesność uciskowa, czasami w tym miejscu obrzęk, zaczerwienienie, takie objawy są wywołane zapaleniem możliwe, że samoistnym bez uchwytnej przyczyny, czasem niewielkim nawet urazem np. długotrwałym uciskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Miałem podobne objawy .Lekarz stwierdził nerwoból miedzyżebrowy . Przepisał lek Keral(Dexketoprofen) po 4 dniach ból ustąpił . Pisze to na forum ponieważ nigdzie nie uzyskałem żadnej odpowiedzi czytając o takim przypadku . Mam nadzieje że pomogę i oczywiście najpierw skonsultujcie się z lekarzem , bo jest wiele przyczyn bólu z prawej strony brzucha . Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś takiego mam ..... . mam zaledwie 12 lat . NIE WIEM CZY TO NORMALNE . Brałam krople leki i nic . Wczoraj jadłam ,żelki frugo .. Mo jego tate tę boli czy to Może być po ,żelkach . Czy mam iść się przbadać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×