Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Miesiąc od usunięcia kamieni i pęcherzyka żółciowego a nadmierne gazy


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem miesiąc po osunięciu pęcherzyka żółciowego wczoraj się dość sporo najadłem (kawa, sałatki, pączki itp.) i nie z powodu tego że sam chciałem ale po prostu byłem u rodziny swojej dziewczyny i trudno było odmówić, odpłaciłem to licznymi gazami, dziś wypiłem sobie 4 piwa z znajomymi i były jakieś tam gazy ale raczej minimalne. Chciał bym się dowiedzieć jak to jest właściwie z tymi gazami czy można coś na nie poradzić, bo to jest trochę wkurzające i proszę nie piszcie żebym mniej jadł lub pił bo to nie jest wytłumaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście należy zachować rozsądek w stosowanej diecie codziennej. Przejadanie się i spożywanie nadmiernej ilości alkoholu może wywoływać problemy jakie Pan opisuje. Doraźnie można zastosować leki na wzdęcia np. Espumisan czy Esputicon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy tak będzie już zawsze, czy może z czasem się to unormuje i będzie lepiej ? Bo bardzo mnie to gnębi mam dopiero 22 lata a już takie problemy. Zaczynam coraz bardziej żałować że dałem sobie wyciąć ten pęcherzyk wolał bym żyć z nim a normalnie niż bez niego i tak */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trwa taka rehabilitacja żeby wrócić totalnie do normalnego życia jedząc wszystko w normalnych nie przesadzanych ilościach i pijąc też w ten sposób bo na nadmierne jedzenie i picie nie mam się pewnie co nastawiać prawda ? i nie powiem że mnie to nie boli, to życie jest dziwne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Pawle, widzę że nie został Pan doinformowany, co do dalszego życia bez pęcherzyka żółciowego. Proszę doczytać, ponieważ pęcherzyk żółciowy jest bardzo ważnym organem w prawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego. Zabronione jest bardzo dużo produktów po usunięciu pęcherzyka Niestety jak to w Polsce, usuwa się go tylko dla kasy (w większości przypadków) nie wspominając że kamienie można bez problemy rozpuścić, szczególnie w tak młodym wieku. No ale u nas leczy się dla ka$y, a nie dla zdrowia. Polska i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×