Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Alkohol dlaczego w rozsądnych ilościach po usunięciu pęcherzyka?


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię Piotr i mam 20 lat przeczytałem chyba wszystkie wątki na temat pęcherzyka żółciowego na tym forum i zawsze widzę wpisy typu po miesiącu od zabiegu laparoskopowo można jeść wszystko i spożywać alkohol w rozsądnych ilościach ale dlaczego w rozsądnych jeśli z jedzeniem przynajmniej w moim przypadku nie ma problemu jem wszystko i to nawet więcej nisz wcześniej co mnie czasem dziwi i jest ok to czemu nie mogę pić np 5 czy 7 piw jak dawniej czy 0,5 czy 0,7 wódki w dwoje lub troje..? Prosił bym o wypowiedzi lekarzy, pozdrawiam i z góry dziękuje. Dodam że jestem po zabiegu ponad miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, czy z nim czy bez niego jeśli chodzi o alkohol to jest tak samo ? czy żółć stanowi jakaś dużą role w przetwarzaniu tego alkoholu bo jak wiadomo woreczek magazynował cześć żółci a teraz jest jej mniej to jak to jest z tym dokładnie ? Przepraszam za problem ale chciała bym się czegoś o tym dowiedzieć. Mówią że ciekawość to pierwszy stopień do piekła ale ja lubię być ciekawa. *D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, czy z nim czy bez niego jeśli chodzi o alkohol to jest tak samo ? - tak czy żółć stanowi jakaś dużą role w przetwarzaniu tego alkoholu bo jak wiadomo woreczek magazynował cześć żółci a teraz jest jej mniej to jak to jest z tym dokładnie ? - komórki wątrobowe biorą bardzo ważną rolę w przemianie alkoholu (jego rozkładzie) w organizmie, żółć nie ma z tym nic wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×