Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość przemek

Leczenie pooperacyjne torbieli włosowatej kości ogonowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemek
Witam , Operacje usunięcia torbieli włosowatej z kości ogonowej miałem 5 stycznia. Torbiel została wycięta a rana zostawiona otwarta , która goić się ma przez ziarnowanie. Mam trzy pytania odnośnie leczenia pooperacyjnego: 1) Jak często należy robić opatrunki ? Wydaje mi się że raz dziennie to za mało gdyż opatrunki nasiąkają jasno czerwoną , czasem bezbarwną a czasami wręcz krwią( konieczność jazdy samochodem). 2) Czy mogę jeździć samochodem oraz najważniejsze - czy mogę spędzać czas na powietrzu ? Czy mróz nie wpływa negatywnie na gojenie się rany? 3) Proszę o sprawdzenie czy tata dobrze robi mi opatrunek: Najpierw przemywanie dużą ilością wody utlenionej ,po której wytarciu gazą wlewamy balsam szostakowskiego (polecili w szpitalu , dobre?) , wkładamy niewielki gazik do środka rany. Całość przykrywamy jeszcze kawałkiem gazy a to z kolei tzw. lepcem , nie wiem jak dokładnie to nazwać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
1) Jak często należy robić opatrunki ? Wydaje mi się że raz dziennie to za mało gdyż opatrunki nasiąkają jasno czerwoną , czasem bezbarwną a czasami wręcz krwią( konieczność jazdy samochodem). - można raz dziennie, ale jeśli opatrunek przemaka trzeba go robić częściej, w zależności od potrzeby 2) Czy mogę jeździć samochodem oraz najważniejsze - czy mogę spędzać czas na powietrzu ? Czy mróz nie wpływa negatywnie na gojenie się rany? - tak, można, ale oczywiście wszystko z umiarem i samochód i spędzanie czasu na wolnym powietrzu 3) Proszę o sprawdzenie czy tata dobrze robi mi opatrunek: Najpierw przemywanie dużą ilością wody utlenionej ,po której wytarciu gazą wlewamy balsam szostakowskiego (polecili w szpitalu , dobre?) , wkładamy niewielki gazik do środka rany. Całość przykrywamy jeszcze kawałkiem gazy a to z kolei tzw. lepcem , nie wiem jak dokładnie to nazwać. - tak, bardzo dobrze, proszę zgłaszać się na kontrolne wizyty u chirurga według zaleceń

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
Czy po operacji torbiela na kości ogonowej powinno się brać antybiotyk np.Dalacin żeby się szybciej goiło.Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.