Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie pooperacyjne torbieli włosowatej kości ogonowej


Gość przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , Operacje usunięcia torbieli włosowatej z kości ogonowej miałem 5 stycznia. Torbiel została wycięta a rana zostawiona otwarta , która goić się ma przez ziarnowanie. Mam trzy pytania odnośnie leczenia pooperacyjnego: 1) Jak często należy robić opatrunki ? Wydaje mi się że raz dziennie to za mało gdyż opatrunki nasiąkają jasno czerwoną , czasem bezbarwną a czasami wręcz krwią( konieczność jazdy samochodem). 2) Czy mogę jeździć samochodem oraz najważniejsze - czy mogę spędzać czas na powietrzu ? Czy mróz nie wpływa negatywnie na gojenie się rany? 3) Proszę o sprawdzenie czy tata dobrze robi mi opatrunek: Najpierw przemywanie dużą ilością wody utlenionej ,po której wytarciu gazą wlewamy balsam szostakowskiego (polecili w szpitalu , dobre?) , wkładamy niewielki gazik do środka rany. Całość przykrywamy jeszcze kawałkiem gazy a to z kolei tzw. lepcem , nie wiem jak dokładnie to nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jak często należy robić opatrunki ? Wydaje mi się że raz dziennie to za mało gdyż opatrunki nasiąkają jasno czerwoną , czasem bezbarwną a czasami wręcz krwią( konieczność jazdy samochodem). - można raz dziennie, ale jeśli opatrunek przemaka trzeba go robić częściej, w zależności od potrzeby 2) Czy mogę jeździć samochodem oraz najważniejsze - czy mogę spędzać czas na powietrzu ? Czy mróz nie wpływa negatywnie na gojenie się rany? - tak, można, ale oczywiście wszystko z umiarem i samochód i spędzanie czasu na wolnym powietrzu 3) Proszę o sprawdzenie czy tata dobrze robi mi opatrunek: Najpierw przemywanie dużą ilością wody utlenionej ,po której wytarciu gazą wlewamy balsam szostakowskiego (polecili w szpitalu , dobre?) , wkładamy niewielki gazik do środka rany. Całość przykrywamy jeszcze kawałkiem gazy a to z kolei tzw. lepcem , nie wiem jak dokładnie to nazwać. - tak, bardzo dobrze, proszę zgłaszać się na kontrolne wizyty u chirurga według zaleceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×